Trwa ładowanie...

Policyjna akcja na Żoliborzu. Blokada ulic w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego

Kilkanaście policyjnych samochodów: radiowozów i busów z policyjnym wsparciem pojawiło się po godzinie 17 przy ul. Mickiewicza w Warszawie, w pobliżu domu, gdzie mieszka prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Kilka radiowozów zablokowało samochód z hasłem 'WyPAD'", "blokują boczne uliczki", "wciąż podjeżdżają nowe 'suki na bombach'" - alarmowali WP czytelnicy. Co się tam wydarzyło?
Share
Policyjna akcja na Żoliborzu. Blokada ulic w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego
Policyjna akcja na Żoliborzu. Blokada ulic w pobliżu domu Jarosława KaczyńskiegoŹródło: WP, Jacek Lusiński
df2a239

Doniesienia Czytelników WP brzmiały niepokojąco. Nadesłane nam zdjęcia potwierdzały tylko informację o zgromadzeniu licznych policyjnych sił przy ul. Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Co na to policja?

Źródło: WP

Funkcjonariusz z biura prasowego stołecznej policji, z którym skontaktowaliśmy się, by dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się na Żoliborzu, że trzeba tam było ściągnąć aż tylu policjantów, poprosił nas o telefon za kilka minut.

df2a239

- Policjanci zostali w ten rejon skierowani prewencyjnie. Chodziło o zabezpieczenie protestu - usłyszeliśmy po kilku minutach.

- Był jakiś protest, na Żoliborzu, przy ul. Mickiewicza? - dopytywaliśmy.

- W tym miejscu mieliśmy do czynienia ze zgromadzeniem, które rozpoczęło się w Śródmieściu - tłumaczy WP nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy KSP. - Potem jego uczestnicy ruszyli w kierunku Żoliborza. Zgromadzenie miało charakter przemarszu drogą, stąd konieczność zablokowania ruchu. Oznacza to zero możliwości wjazdu jakiegokolwiek pojazdu, bowiem stwarzałoby to zagrożenie dla uczestników zgromadzenia - dodał.

Jak zapewnia policja były to standardowe zabezpieczenia, stosowane podczas każdej demonstracji.

df2a239

W Warszawie odbywały się w tym czasie co najmniej trzy manifestacje. Jedna organizowana przez Strajk Przedsiębiorców, której trasa wiodła z pl. Zamkowego pod Sejm. Druga manifestacja ruszyła o godzinie 16 z placu Konstytucji na Krakowskie Przedmieście pod Pałac Prezydencki. Organizował ją Ogólnopolski Strajk Kobiet, Komitet Obrony Demokracji, Studencki Komitet Antyfaszystowski oraz Związkowa Alternatywa.

Ta druga manifestacja szła pod hasłem "WyPAD. Rząd na bruk". Podobne hasło widniało na zablokowanym przez kilka policyjnych samochodów przyczepie campingowej, której zdjęcie przesłał nam jeden z czytelników WP.

Kolejna rozpoczęła się o godz. 14.30 na pl. Teatralnym. Zgromadzeni przemaszerowali następnie ul. Senatorską, Muranowską, Andersa, Mickiewicza, przez pl. Wilsona, ul. Mickiewicza aż do skrzyżowania z Potocką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

df2a239

Podziel się opinią

Share
df2a239
df2a239
Więcej tematów