Trwa ładowanie...

Policjanci z Kalisza zatrzymali kobietę, która miała narkotyki warte 250 tys. zł

Dwa kilogramy haszyszu, blisko pół kilograma metamfetaminy, 200 sztuk dopalaczy i 50 gramów marihuany znaleźli policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Opatówek. Zarzuty w tej sprawie postawiono 29-letniej kobiecie.
Share
Policjanci z Kalisza zatrzymali kobietę, która miała narkotyki warte 250 tys. zł
Źródło: KMP w Kaliszu
d31kond

W ubiegłym tygodniu na terenie jednej z posesji w gminie Opatówek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zabezpieczyli pokaźne ilości narkotyków.

- Ponad dwa kilogramy haszyszu, 50 gramów marihuany, blisko pół kilograma metamfetaminy oraz 200 sztuk gotowych do sprzedaży dopalaczy, a także 5,5 kilograma półproduktów chemicznych służących do wyrobu środków zastępczych – wylicza Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji. – Łączna wartość zabezpieczonych środków to blisko 250 tys. zł – dodaje.

Poza tym policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli sprzęt do porcjowania oraz pakowania gotowych wyrobów – tzw. talizmanów. Na terenie posesji znaleziono m. in. wagi, służącą do pakowania, folię aluminiową oraz zgrzewarki. W sprawie dokonano tymczasowego zajęcia mienia na kwotę 330 tys. złotych.

d31kond

Na miejscu zatrzymano właściciela posesji, a także 29-letnią kobietę. Jak się okazało po wstępnych ustaleniach, to właśnie ona zajmowała się produkcją dopalaczy i handlem narkotykami.

- Śledczy kaliskiej jednostki przedstawili 29-latce zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz środków zastępczych z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu – informuje Anna Jaworska-Wojnicz.

Zatrzymanej za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia. Policjanci zajmujący się sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d31kond

Podziel się opinią

Share
d31kond
d31kond
Więcej tematów