ycipk-276i6c

Policjanci i gangsterzy. Zatrzymani z komendy w Myślenicach

Sześciu policjantów z Myślenic w Małopolskiem zostało zatrzymanych m.in. za współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Mundurowi mieli pomagać sutenerom i ich chronić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy nie zdradzają kwot, które w zamian mieli otrzymać policjanci
Śledczy nie zdradzają kwot, które w zamian mieli otrzymać policjanci (East News, Fot: East News)
ycipk-276i6c

Chodzi o funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach z pionu kryminalnego i prewencji. Są podejrzani o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych.

"Policjanci pomagali uniknąć członkom grupy odpowiedzialności w zakresie urządzania i prowadzenia w agencji towarzyskiej gier hazardowych na automatach oraz sprzedaży w tej agencji alkoholi bez wymaganego zezwolenia" - wyjaśnia Prokuratura Krajowa.

Gang, o którym mowa działał w Małopolsce od 2014 r. Członkowie grupy też są za kratami i usłyszeli zarzuty związane z przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji.

ycipk-276i6c

Śledczy uważają, że zatrzymani policjanci ostrzegali gangsterów przed kontrolami w agencjach towarzyskich. Kiedy sami byli tam wysyłani, to nie przykładali się do pracy.

"Nie sprowadzali wymaganych dokumentów na prowadzenie działalności, nie legitymowali i nie ustalali osób tam przebywających" - pisze w komunikacie PK.

Śledczy nie zdradzają kwot, które w zamian mieli otrzymać policjanci.

ycipk-276i6c

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało funkcjonariuszy z Myślenic w poniedziałek. We wtorek zapadną decyzje ws. ich tymczasowego aresztowania.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz, jak wyglądał wieczór wyborczy w Wirtualnej Polsce

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-276i6c

ycipk-276i6c