Trwa ładowanie...

Policjanci dostali wzruszający prezent. Podziękowanie od sześcioletniej Ukrainki

Wrocławscy policjanci otoczyli opieką sześcioletnią Ukrainkę i jej rodzeństwo w punkcie recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej. Czworo dzieci dzięki temu szczęśliwie doczekało się przyjazdu swojej mamy. W podziękowaniu funkcjonariusze otrzymali wzruszający rysunek.

Policjanci zajęli się czwórką rodzeństwa Policjanci zajęli się czwórką rodzeństwa Źródło: Policja, fot: Policja
d23ekyt
d23ekyt

Dwa dni temu do punktu trafiła czwórka rodzeństwa. Ich telefony nie działały w Polsce. Były same w obcym kraju. Ojciec dzieci musiał pozostać na Ukrainie. Rodzeństwem w wieku 2, 6 i 11 lat opiekowała się najstarsza, 18-letnia siostra.

Policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji zaopiekowali się czworgiem rodzeństwa, które po dobie oczekiwania na przekroczenie granicy, musiało jeszcze kilka godzin czekać na odebranie ich przez matkę. Okazało się jej podróż będzie trwała jeszcze kilka godzin. W tym czasie dolnośląscy mundurowi zajęli się całą czwórką, dbając o to, żeby dzieci nie zmarzły i mogły zjeść ciepły posiłek. Funkcjonariusze starali się również uatrakcyjnić im czas oczekiwania, pokazując im m.in. policyjny radiowóz.

Groźby Rosji. Jak reaguje polski rząd?

Policjanci nawiązali kontakt z mamą rodzeństwa, która dotarła po kilku godzinach do punktu recepcyjnego. Podziękowała policjantom za okazaną pomoc i zajęcie się dziećmi.

d23ekyt

To nie koniec wzruszającej historii. W podziękowaniu policjanci otrzymali od 6-letniej podopiecznej wyjątkowy, pokolorowany przez nią obrazek.

6-letnia Ukrainka podarowała policjantom obrazek Policja
6-letnia Ukrainka podarowała policjantom obrazek Źródło: Policja, fot: Policja

- Ten cenny dla funkcjonariuszy podarunek wróci wraz z nimi na Dolny Śląsk, tak samo jak wzruszający obraz stęsknionych dzieci wtulających się w ukochaną mamę, który zapewne długo pozostanie w pamięci mundurowych - przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23ekyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d23ekyt
Więcej tematów