Trwa ładowanie...
da5ev8t

Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sprzed 17 lat

Policjanci z katowickiego CBŚP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo przedsiębiorcy na Dolnym Śląsku w 2000 roku. Sławomir B. usłyszał zarzuty zabójstwa z użyciem broni palnej i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo sprzed 17 lat
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
da5ev8t

Dożywocie dla 54-latka?

Podejrzanym o zbrodnię jest mężczyzna z najbliższego otoczenia ofiary, pożyczający w przeszłości pieniądze od zamordowanego Radosława S. Zatrzymany Sławomir B. ma obecnie 54 lata i zajmował się drobnym handlem w województwie dolnośląskim. Za zarzucany czyn grozić mu może nawet dożywocie.

Mężczyzna usłyszał w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzuty zabójstwa z użyciem broni palnej. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Sławomira B. na 3 miesiące.

da5ev8t

Sprawa Igora Stachowiaka. Śmierć na komisariacie

Śmierć przedsiębiorcy

W 2000 roku, w Oleśnicy na Dolnym Śląsku, w tajemniczych okolicznościach zaginął Radosław S., lokalny przedsiębiorca. Kilka miesięcy później zwłoki Radosława S. znaleziono w sąsiedniej gminie. Mężczyzna został zamordowany przy użyciu broni palnej, a jego ciało zakopano i przysypano wapnem.

da5ev8t

Jednym z elementów prowadzonej przez Radosława S. działalności było udzielanie pożyczek na wysoki procent. Według informacji policjantów Radosław S., tuż przed swoim zaginięciem zrealizował w banku czek na znaczną kwotę. Pieniędzy tych nigdy nie odnaleziono. W sprawie śmierci mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy prowadziła śledztwo, które wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa umorzono w 2002 roku.

Sprawa ponownie wypłynęła w 2016 roku, kiedy policjanci katowickiego CBŚP wraz z prokuratorem, weryfikując informacje w śledztwie dotyczącym innej sprawy, zdecydowali o podjęciu umorzone postępowanie w sprawie zabójstwa przedsiębiorcy. Po kilku miesiącach pracy udało się zatrzymać podejrzanego i przedstawić mu zarzuty.

Źródło: WP, PAP, Policja

da5ev8t

Podziel się opinią

Share
da5ev8t
da5ev8t
Więcej tematów