Trwa ładowanie...
łódź

Okrutne podpalenie w Łodzi. Postawiono zarzuty 34-latkowi

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem postawiła łódzka prokuratura zatrzymanemu 34-latkowi. Mężczyzna jest podejrzany o oblanie benzyną człowieka i podpalenie go. Policja będzie ustalać, czy ta sama osoba nie jest również odpowiedzialna za wzniecanie pożarów w okolicy.

Share
Okrutne podpalenie w Łodzi. Postawiono zarzuty 34-latkowi
Źródło: flickr.com, Fot: Piotr Drabik
d318khp

- Prokurator zarzucił mu popełnienie ze szczególnym okrucieństwem zbrodni zabójstwa. Prawdopodobne jest, że swoją ofiarę podejrzany polał benzyną zabraną uprzednio z kontenera, w pobliżu którego doszło do podpalenia - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, w pobliżu placu budowy przy ul. Tuwima i Przędzalnianej w Łodzi.

d318khp

Zbigniew Ziobro o śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie

- Jak wynika z ustaleń, leżący tuż przy kontenerze budowlanym mężczyzna został oblany łatwopalną substancją, a następnie podpalony. Mieszkający w pobliżu funkcjonariusz policji, widząc przez okna słup ognia, wybiegł i próbował ugasić płonącego pokrzywdzonego. Niestety, działania te były bezskuteczne. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził, że ofiara najprawdopodobniej zginęła w płomieniach, na skutek powstałych obrażeń – powiedział Kopania.

Po oględzinach miejsca zbrodni, przesłuchaniu w charakterze świadków czterech zatrzymanych mężczyzn będących w pobliżu tragedii i przejrzeniu zapisów zabezpieczonego monitoringu prokuratura i policja jako sprawcę wytypowała zatrzymanego w środę 34-latka.

d318khp

Podejrzany mieszkał w okolicy

Podejrzany od pewnego czasu mieszkał w okolicy, gdzie doszło do zbrodni. Ze względu na okoliczności popełnienia zarzucanego mu przestępstwa prokuratura zamierza poddać go badaniom sądowo-psychiatrycznym.

- Podejmowane będą także czynności, mające na celu ustalenie, czy nie był on sprawcą szeregu podpaleń, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w okolicy, gdzie doszło do przestępstwa. W śledztwie planowane jest przeprowadzenie szeregu ekspertyz kryminalistycznych – zaznaczył Kopania.

Poinformował również, że tożsamość ofiary nie jest jeszcze znana, jedynie ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to prawdopodobnie bezdomny, który wcześniej widywany był w okolicach. Wyniki sekcji zwłok mają wskazać, jak doszło do śmierci oraz czy mężczyzna był trzeźwy.

Podejrzanemu o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W czwartek prokurator podejmie decyzję w sprawie skierowania do sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.

Źródło: PAP, WP

d318khp

Podziel się opinią

Share
d318khp
d318khp
Więcej tematów