Trwa ładowanie...

Policja dozbraja oddziały prewencji. Przygotowania na wypadek demonstracji?

Ponad 30 milionów złotych zamierza wydać policja w najbliższym czasie na dozbrojenie oddziałów prewencji. Służą one do pilnowania porządku w trakcie dużych zgromadzeń ludzi i imprez masowych.

Share
Policja dozbraja oddziały prewencji. Przygotowania na wypadek demonstracji?
Źródło: FORUM
d40g4an

Policja kupuje sprzęt za miliony złotych

Komenda Główna Policji zamierza wydać 30 mln zł głównie na sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie demonstracji. Jak podaje radio RMF FM, za ponad 16,5 mln policja chce kupić specjalistyczne pojazdy wyposażone w armatki wodne.

Znacznie mniejszą sumę, 2 mln zł, KGP planuje wydać na ręczne i plecakowe miotacze pieprzu, zapasy mieszanki pieprzowej i granatniki jednostrzałowe. Oprócz tego odziały prewencji mają zostać wyposażone w nowy sprzęt ochrony indywidualnej policjantów: kaski za 5 mln zł, maski przeciwgazowe za 2,5 mln zł, natomiast nowe tarcze to koszt ponad 1,5 mln zł.

d40g4an

Policja się zbroi na wypadek masowych demonstracji?

Zakupy te mają zostać zrealizowane jeszcze w do końca czerwca. Pytany przez dziennikarzy RMF FM rzecznik KGP zaprzeczył, że te pilne zakupy mają związek z zaplanowanymi niedługo wyborami prezydenckimi 2020 r. Stwierdził on, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego i jest to planowana wymiana i modernizacja tego sprzętu, który policjami używają od 2017 r.

Ostatni raz odziały prewencji policji zostały użyte na większą skalę podczas warszawskich protestów przedsiębiorców, które miały miejsce w maju i czerwcu br. Doszło wtedy do starć demonstrantów w policjantami. Niektórym w demonstrantów postawiono zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Jedną z tych osób jest Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta w wyborach 2020 r.

Zobacz wideo: Wybory prezydenckie 2020. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/leszek-balcerowicz-6139171243718273c">Leszek Balcerowicz</a> mocno o Andrzeju Dudzie: Bezprzykładnie hańbił urząd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40g4an

Podziel się opinią

Share
d40g4an
d40g4an
Więcej tematów