Trwa ładowanie...

Policja apeluje: nie wsiadaj za kierownicę nawet po lampce wina!

Podczas ubiegłorocznej akcji "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie" policjanci zatrzymali na śląskich drogach 54 kierujących pod wpływem alkoholu. Pamiętaj, że nawet po lampce wina do wigilijnej wieczerzy nie powinieneś prowadzić samochodu.
Share
Policja apeluje: nie wsiadaj za kierownicę nawet po lampce wina!
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d156lvu

W ubiegłym roku w okresie świątecznym nad bezpieczeństwem na śląskich drogach czuwało ponad 2 tys. policjantów. Niestety, nie wszyscy kierowcy mogli odjechać bezpośrednio po kontroli - wśród nich znalazło się aż 54, którzy prowadzili po spożyciu alkoholu.

- W zeszłym roku działania rozpoczęły się w Wigilię o godz. 14:00, a zakończyły w drugi dzień świąt o 22:00. W tym czasie 726 policjantów drogówki oraz 1456 policjantów innych pionów czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach województwa śląskiego - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Gogolin, oficer prasowy śląskiej policji. - Niestety, zatrzymano 54 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po spożyciu alkoholu. Jeszcze większa jest liczba tych kierowców, którzy wykazali się nieodpowiedzialnością - nie używali pasów bezpieczeństwa lub przewozili swoje pociechy bez odpowiednich fotelików. W ciągu dwóch świątecznych dni kierowców takich było aż 443 - dodaje policjant.

Podczas świątecznych kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, w tym stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

- W tym roku również wszyscy policjanci pełniący służbę w święta będą czuwać nad bezpieczeństwem obywateli. Akcję rozpoczynamy w Wigilię już o 6:00 rano, a zakończymy ją 28 grudnia o godz. 22:00 - mówi Gogolin. - W czasie ubiegłorocznych świąt doszło do 10 wypadków drogowych oraz 107 kolizji. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie lepiej - dodaje.

d156lvu

Podziel się opinią

Share
d156lvu
d156lvu
Więcej tematów