Trwa ładowanie...
d3hyij4

Polacy w 1980 roku weszli na Mount Everest. Nie spodziewali się, że znajdą tam tę kartkę

Fotografia pochodzi z lutego 1980 roku. Dwóch polskich alpinistów mimo ciężkich warunków weszło na szczyt ośmiotysięcznika. Wśród krzyżów i różańców odnaleźli karteczkę z... numerem do amerykańskiej prostytutki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie pochodzi z 1980 roku.
Zdjęcie pochodzi z 1980 roku. (Facebook.com)
d3hyij4

Na zdjęciu widać polskiego alpinistę - Leszka Cichego, który pozuje do zdjęcia na szczycie Mount Everest. W rękach trzyma karteczkę, którą odnalazł wraz z towarzyszącym mu Krzysztofem Wielickim. Na skrawku papieru napisano: "Jeśli chcesz się dobrze zabawić – zadzwoń do Pat Rucker 274-2602 Anchorage, Alaska, USA".

Pat Rucker była ulubioną prostytutką amerykańskiego wspinacza - Raya Geneta. Mężczyzna postanowił złamać utarte schematy i zamiast różańców i krzyży zostawić na szczycie góry namiary na prostytutkę.

d3hyij4

"Polacy są w zupełnie innym nastroju - na Mount Everest zostawiają różaniec i drewniany, 4-centymetrowy krzyżyk" - czytamy na stronie "Krótka historia jednego zdjęcia", gdzie opublikowano fotografię.

Zniekształcone informacje o krzyżyku dotarły w końcu do Radia Wolna Europa. To właśnie za sprawą rozgłośni świat obiegła plotka, że to Polacy jako pierwsi w historii świata zdobyli ośmiotysięcznik zimą i ustawili na szczycie czteromotorowy krzyż.

d3hyij4

Podziel się opinią

Share

d3hyij4

d3hyij4
Więcej tematów