Trwa ładowanie...
d13cxr4

Polacy o naprawie reformy ochrony zdrowia

Ponad 40% Polaków nie wierzy w to, że program ministra Mariusza Łapińskiego, dotyczący naprawy reformy ochrony zdrowia, poprawi sytuację w systemie zdrowia i spowoduje lepszy dostęp do świadczeń medycznych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Pentor, wykonanych na zlecenie Polskiego Radia.

Share
d13cxr4

Prawie 43,5% badanych jest zdania, że zamiana kas chorych na fundusz ochrony zdrowia z 16 oddziałami w kraju, nie poprawi sytuacji w ochronie zdrowia i nie zwiększy dostępności do usług medycznych. Prawie 40% ankietowanych jest zdania przeciwnego czyli uważa, że sytuacja poprawi się.

Jerzy Głuszyński z Instytutu Badania Opinii i Rynku Pentor powiedział, że - mimo krytycznej oceny wprowadzonej reformy ochrony zdrowia - prawie co drugi badany nie jest przekonany o tym, czy zaproponowane przez ministra zdrowia zmiany są właściwe. Ten pomysł ma niemal tyle samo przeciwników co zwolenników. Przekaz, który do nich dociera jest przynajmniej dla co drugiego niezrozumiały lub nieprzekonujący - powiedział.

Zaproponowane zmiany lepiej oceniają mieszkańcy wsi, robotnicy i najczęściej mężczyźni. Pentor przeprowadził sondaż na 800-osobowej grupie mieszkanców Polski. (jask)

d13cxr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13cxr4
Więcej tematów