Trwa ładowanie...
d2gnqlo

Pogoda wariuje. Najbliższe dni przyniosą znów ocieplenie. Na termometrach nawet 12 stopni

Pogoda wariuje. Zamiast mrozów i śniegu do Polski dociera ciepłe powietrze znad Zatoki Biskajskiej i Półwyspu Iberyjskiego. Temperatura znów będzie rosła. Zobaczymy nawet 12 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda wariuje. W Polsce coraz cieplej
Pogoda wariuje. W Polsce coraz cieplej (WXCharts)
d2gnqlo

Pogoda. W nadchodzący weekend pogodą prawie w całym kraju zarządzał będzie pogodny, ale stopniowo słabnący wyż o nawie Ekart, którego główne centrum do niedzieli zadomowi się nad obszarem Turcji. Wokół Ekarta tworzyć będą się mniejsze centra wyżowe - jedno z nich w sobotę utworzy się nad Rumunią i do niedzieli przemieści się nad Ukrainę.

Jedynie o północną część naszego kraju delikatnie zahaczał będzie rozmyty (mało aktywny) front atmosferyczny łączący dwa ośrodki niżowe – niż znad północno-zachodniej Rosji z niżem znad północnego Atlantyku.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, dominacja wyżu znad Turcji sprawi, że podczas weekendu z zachodu i południowego zachodu docierać do nas będzie ciepłe powietrze z rejonu Zatoki Biskajskiej i Półwyspu Iberyjskiego.

Pogoda w sobotę

W sobotę z sprawą Ekarta i wspierającego go niewielkiego centrum wyżowego znad Rumunii pogodnie, słonecznie i bez opadów będzie na południu kraju. Natomiast w pasie północnym (od woj. zachodniopomorskiego i północnej części lubuskiego po Podlasie i północną Lubelszczyznę) da o sobie znać rozmyty (mało aktywny) front atmosferyczny. Stąd w całym pasie północnym będzie się mocniej chmurzyć i gdzieniegdzie i to tylko od czasu do czasu pokropi bardzo słaby, przelotny deszcz. Opady te będą na tyle słabe, wręcz symboliczne, że w ciągu dnia nigdzie nie spadnie więcej niż 1 l/m2.

d2gnqlo

Pogoda w niedzielę

W niedzielę to niewielkie centrum wyżowe znad Rumuni przemieści się nad Ukrainę, a front znad północnej Polski odsunie się nad Bałtyk. Zatem w niedzielę już prawie w całym kraju będzie pogodnie i w miarę słonecznie. Wprawdzie na niebie pojawiać będzie się nieco więcej chmur, ale będą to głównie niegroźne, cienkie i przeświecające słońce chmury pierzaste Cirrus.

Natomiast chmury warstwowo–kłębiaste, które na chwilę mogą przysłać nam promienie słoneczne, pojawiać będą się tylko lokalnie. Niestety i tym razem pogoda ciut pokaprysi na północy, ale już tylko w wąskim pasie samego wybrzeża i to tylko do południa, kiedy jeszcze od czasu do czasu może pokropić słaby, wręcz symboliczny deszcz.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę wiatr powieje słabo i umiarkowanie – do 25 km/h. Jedynie w sobotę na północy i na wschodzie będą się jeszcze pojawiać porywy do 40 km/h.

Pogoda. Temperatura

Podczas weekendu z południowego zachodu (z rejonu Zatoki Biskajskiej i Półwyspu Iberyjskiego) nadal napływać będą do nas cieple masy powietrza, stąd w sobotę na termometrach zobaczymy od 2-4 stopni na południowym-wschodzie do 6-7 na północnym zachodzie. Natomiast w niedzielę zobaczymy od 2-3 stopni na południu do 4-5 na zachodzie, w centrum i na północy. Niewielki mróz do -1 stopnia utrzyma się tylko w Bieszczadach.

d2gnqlo

W nocy z soboty na niedzielę temperatura podzieli obszar Polski. Na północ od linii Słubice-Lublin temperatura utrzyma się na niewielkim plusie (od zera do 3 stopni), a wzdłuż wybrzeża nawet do 4-5 stopni, a na południe od tej linii pojawi się lekki mróz od zera do -3, z tym, że na przedgórzu (w tym w okolicach Zakopanego) temperatura spadnie do minus 4-6 stopni.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda na przyszły tydzień

W przyszłym tygodniu zapowiada się pogoda w kratkę i z opadami deszczu, które w połowie tygodnia (wraz z ochłodzeniem) stopniowo przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem, a w górach w opady śniegu. Dopiero podczas weekendu pogoda zdecydowanie poprawi się.

Tak jak pogoda, tak i temperatura będzie mocno zmienna. Początek tygodnia będzie zdecydowanie ciepły z temperaturą od 3-4 na wschodzie do 7-9 na zachodzie. W środku tygodnia ochłodzi się i temperatura spadnie do 1-4 stopni. Dopiero podczas weekendu wraz z poprawą pogody temperatura podskoczy do 4-5 stopni.

d2gnqlo

TVN Meteo prognozuje jeszcze wyższe temperatury. We wtorek na termometrach mamy zobaczyć nawet 12 stopni Celsjusza.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: W Sejmie wrze. "Bomba, która zmiecie autorów tego fiaska"

d2gnqlo

Podziel się opinią

Share

d2gnqlo

d2gnqlo
Więcej tematów