Trwa ładowanie...

Pogoda wariuje. Na chwilę wraca lato. Temperatury poszybują w górę

Pogoda potrafi zaskakiwać. Do Europy środkowej nadciąga gorące zwrotnikowe powietrze z południa. W niektórych regionach można spodziewać się upału nawet do 37 stopni Celsjusza. W Polsce pogoda również iście letnia. Synoptycy zapowiadają nawet 26 - 27 stopni C.

Share
Pogoda. Najbliższy weekend wyjątkowo ciepły
Pogoda. Najbliższy weekend wyjątkowo ciepły
dtfmmlr

Pogoda w najbliższych dniach sprawi nam bardzo miłą niespodziankę. Poczujemy, jakby na chwilę wróciło lato.

Do większości regionów Europy w weekend dotrą gorące masy powietrza z południa. W wielu miejscach zagości prawdziwy upał.

Jak widać na mapach pogodowych, gorąco zrobi się między innymi we Włoszech. Na Węgrzech i w Rumunii można się spodziewać ok. 30 stopni. W Turcji termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza i to właśnie tam będzie zdecydowanie najgoręcej.

dtfmmlr

Jednak z każdą godziną zwrotnikowe powietrze zacznie przesuwać się na północ i docierać także do środkowych regionów kontynentu.

pogoda Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Pogoda na weekend. Ciepło w Polsce

W Polsce temperatura w weekend podskoczy do ok. 24 stopni. Mapy pokazują lokalnie nawet 26 - 27 stopni Celsjusza. W sobotę spodziewać się możemy większego zachmurzenia w całym kraju, ale za to niedziela zrobi się bardzo pogodna.

W sobotę najpogodniej zacznie się dzień na południowym zachodzie kraju. Nad morzem można się jeszcze spodziewać silniejszego wiatru nawet do 60km/h. Wszystko to przez cyklon Tymoteusz, który dotarł do Polski ze Skandynawii.

dtfmmlr

Najwyższe temperatury odnotujemy na południowym zachodzie Polski. W najcieplejszym momencie dnia możemy spodziewać się nawet 24 st. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie - tam jedynie ok. 15 stopni Celsjusza.

Jeszcze cieplej będzie w niedzielę. To wówczas jest szansa nawet na 26 stopni na południowym zachodzie kraju. To będzie również dużo pogodniejszy dzień niż sobota, więc odczuwalna temperatura może być jeszcze wyższa.

Wysoką temperaturę widać jeszcze na początku października. W pierwszy weekend nowego miesiąca zapowiada się ponad 20 stopni w cieniu niemal w całej Polsce.

pogoda
Pogoda 3 października

Prognoza pogody na weekend. Polska złota jesień przed nami?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtfmmlr

Podziel się opinią

Share
dtfmmlr
dtfmmlr
Więcej tematów