Trwa ładowanie...

Pogoda. Silny wiatr może być niebezpieczny

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w piątek i sobotę w Polsce wystąpią silne porywy wiatru. Synoptycy planują wydać alerty pierwszego stopnia.

Share
Pogoda. Silny wiatr może być niebezpieczny
Źródło: Ventusky.com
d1vmbgh

Pogoda na chwilę przed wyborami parlamentarnymi da się nam we znaki. Odczujemy przede wszystkim silny wiatr. Według danych IMGW w piątek niebezpieczne zjawisko może pojawić się w województwach pomorskim, małopolskim i podkarpackim.

Z kolei w sobotę można spodziewać się go w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i podlaskim, a także śląskim małopolskim i podkarpackim.

pogodynka.pl
Źródło: pogodynka.pl

Co oznacza zagrożenie 1. stopnia? IMGW tłumaczy:

Layer 1
Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.
pogodynka.pl

Sondaże przedwyborcze. Kierwiński i Czarnecki reagują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vmbgh

Podziel się opinią

Share
d1vmbgh
d1vmbgh
Więcej tematów