ycipk-1ovfbv

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Przez Polskę przejdą ulewy i burze

Pogoda. Poniedziałek to nie będzie spokojny dzień. Nad Polskę dotarł "Hans". Synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem z burzami. IMGW wydało alerty dla ośmiu województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Silny deszcz i burze. IMGW ostrzega
Pogoda. Silny deszcz i burze. IMGW ostrzega (ventusky)
ycipk-1ovfbv

Pogoda. W poniedziałek na zachodzie, w centrum i na południu kraju pogodę kształtował będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia znad zachodniej Polski o nazwie Hans, któremu towarzyszyć będzie aktywny front atmosferyczny. Z kierunków południowych napływać będą wilgotne i ciepłe masy powietrza znad Morza Śródziemnego.

W związku z obecnością ośrodka niżowego i aktywnego frontu atmosferycznego przez cały dzień w zachodniej, centralnej i południowej Polsce (w pasie od Zachodniopomorskiego przez Wielkopolskę i Łódzkie po Opolszczyznę, Śląsk i Małopolskę) spodziewane są intensywniejsze opady deszczu i lokalne burze - prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

ycipk-1ovfbv

Przez cały dzień spadnie od 5 do 15 l/m2, a na Śląsku i w Małopolsce nawet do 25-30 l/m2. Mogą pojawić się lokalne zalania i podtopienia – głównie w górach i na przedgórzu. Poza intensywnymi opadami deszczu w strefie oddziaływania frontu atmosferycznego dodatkowo pojawią się burze, podczas których powieje silny i porywisty wiatr do 70 km/h.

W nocy front atmosferyczny oddziaływał będzie jeszcze na zachodzie kraju (na Dolnym Śląsku, w Lubuskim, w Wielkopolsce i w Zachodniopomorskim) oraz w centrum i na północy (na Kujawach i na Mazowszu, na Warmii, na Mazurach i na Podlasiu), ale w nocy jego aktywność już zacznie stopniowo słabnąć, stąd intensywniejsze opady spodziewane są już tylko woj. lubuskim i na południu woj. zachodniopomorskiego, gdzie do rana spadnie od 10 do 20 l/m2.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW

ycipk-1ovfbv

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o silnym deszczu z burzami dla ośmiu województw.

imgw
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-1ovfbv

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-1ovfbv

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

pogoda.wp.pl
Podziel się
ycipk-1ovfbv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1ovfbv
ycipk-1ovfbv