Trwa ładowanie...
dwkkfyw

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Deszczowa środa

Pogoda w środę przyniesie w wielu województwach obfite opady. Najwięcej deszczu ma spaść na północy kraju. IMGW wydał ostrzeżenia o możliwości wystąpienia silnego wiatru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Uwaga na silne wiatry i intensywne opady
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Uwaga na silne wiatry i intensywne opady (PAP)
dwkkfyw

W środę pogoda w Polsce będzie typowo jesienna. Średnia objętość opadów na metr kwadratowy wyniesie około 20 mm na południu kraju i do 35 mm na wybrzeżu. Synoptycy prognozują również, że w Tatrach spadnie śnieg, a grubość pokrywy śnieżnej może się powiększyć nawet o 10 cm.

Temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. W Małopolsce i na Śląsku termometry pokażą 8 stopni, a najcieplej będzie w województwie podlaskim, gdzie słupki rtęci zatrzymają się na 13 kreskach.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Uwaga na intensywne opady

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Drugi stopień ostrzegawczy obowiązuje dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i południowej części Wielkopolski. Na Ziemi Lubuskiej i w województwach pomorskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i części Podlasia, obowiązuje zaś pierwszy stopień ostrzeżeń.

dwkkfyw

Lekarka odpowiada politykom. "Zły moment na przekierowywanie agresji na medyków, czeka nas wstrząs"

Najtrudniejsza sytuacja może mieć miejsce w powiecie kłodzkim, gdzie na metr kwadratowy może spaść od 90 do 110 mm deszczu. IMGW wydał dla tego powiatu ostrzeżenie trzeciego stopnia co oznacza, że pogoda może stać się przyczyną katastrof.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr i wzmożona praca strażaków

Z silnym wiatrem będą musieli zmierzyć się przede wszystkim mieszkańcy Pomorza, Warmii, Mazur i Kujaw. Na tych obszarach obowiązuje drugi stopień zagrożenia, a wiatr może osiągać w porywach prędkość do 100 km/h. Silniej powieje również na Mazowszu i w Wielkopolsce, gdzie obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Pogoda nie daje wytchnienia strażakom, którzy usuwają skutki intensywnych deszczy i porywistych wiatrów. W województwie łódzkim minionej doby strażacy interweniowali aż 75 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła podtopień i skutków silnego wiatru. Na szczęście nie ma żadnych informacji o poszkodowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwkkfyw

Podziel się opinią

Share
dwkkfyw
dwkkfyw
Więcej tematów