WP
pogoda

Pogoda na 6 grudnia: trochę słońca, trochę deszczu

Poranek powitał nas mgłą, znacznie ograniczającą widoczność. W ciągu dnia na wschodzie i w centrum będzie pogodnie i słonecznie. Na zachodzie Polski popada deszcz i deszcz ze śniegiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok z drona na cypel rewski
Widok z drona na cypel rewski (East News, Fot: Grzegorz Danielewicz)
WP

Rano powinni szczególnie uważać mieszkańcy Przedgórza Sudeckiego, bo w tamtym rejonie spodziewane są opady marznące powodujące gołoledź. Z kolei w centrum i na wschodzie dadzą się we znaki kierowcom poranne mgły znacznie ograniczające widoczność, które znikną dopiero w godzinach 10.00 - 11.00.

Dzisiaj we wschodniej i w środkowej Polsce pogodę kształtował będzie skraj układu wysokiego ciśnienia znad zachodniej Ukrainy i Rumunii. Natomiast na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej związanej z odległym, ale głębokim niżem znad północnego Atlantyku i tutaj oddziaływać będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z kierunków zachodnich napływać będą cieplejsze masy powietrza pochodzenia atlantyckiego.

WP

Słońce i deszcz ze śniegiem

Przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju (na wschodzie i w centrum) będzie pogodnie i w miarę słonecznie. Tutaj na pogodnym niebie pojawiać się będą ławice cienkich i niegroźnych chmur pierzastych Cirrus, ale nad ranem w wielu miejscach mogą utrzymywać się jeszcze niskie chmury warstwowe Stratus przysłaniające nam promienie słońca.

Natomiast na zachodzie Polski (w Zachodniopomorskim, w Wielkopolsce i Lubuskim, a także na Dolnym Śląsku) na niebie przeważać będą chmury ciepłego frontu atmosferycznego, które przynosić będą słabe i lokalne opady deszczu. Pamiętajmy, że na czole przemieszczającego się frontu atmosferycznego (na styku ciepłej i chłodnej masy powietrza) występować będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Najcieplej na zachodzie i południu

WP

W ciągu dnia termometry wskażą od (+1) - (+3) st. C na wschodzie i na północy do (+4) – (+7) st. C na zachodzie i na południu kraju.

Ventusky.com
Podziel się

Porywisty wiatr

Uwaga na silny wiatr! W ciągu dnia prawie w całym kraju (za wyjątkiem wschodnich i południowo - wschodnich krańców) okresami powieje porywisty wiatr do 30 - 55 km/godz., który obniży odczuwalną temperaturę.

WP

Korzystajmy z czwartkowych promieni słońca, bo w piątek cały dzień zapowiada się pochmurny z opadami deszczu i mżawki. Naintensywniej deszcz będzie padało na północy Polski.

Źródło: cumulus.wroc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP