Idzie mróz. -5 st. C., a może więcej

Niemal w całej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed bardzo gęstymi mgłami. W ciągu dnia widzialność poprawi się, ale następna noc i poniedziałkowy poranek będą podobne. Nad Polskę napłynął "zgniły wyż", który mimo wysokiego ciśnienia przynosi deszcz, chmury i właśnie mgły. Nie chowajmy jednak cieplejszych ubrań do szaf, przed nami duże ochłodzenie.

Pogoda. Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że ostrzeżenia przed mgłą w poniedziałek obejmą znów znaczną część Polski
Pogoda. Z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że ostrzeżenia przed mgłą w poniedziałek obejmą znów znaczną część Polski
Źródło zdjęć: © IMGW, wxcharts-screen
Arkadiusz Jastrzębski

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie klikając TUTAJ

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami prawie w całym kraju (oprócz pasa wzdłuż wybrzeża, woj. podlaskiego i północnych powiatów woj. warmińsko-mazurskiego).

"Widzialność lokalnie ograniczona jest do 100 m. Mgły będą przeważnie utrzymywać się aż do godzin przedpołudniowych" - podał instytut.

Pogoda. Niedziela ze "zgniłym wyżem"

W niedzielę ponownie, za wyjątkiem południowego zachodu, musimy przygotować się na zachmurzenia. Jak na połowę listopada będzie jednak ciepło.

- Większe przejaśnienia i rozpogodzenia możliwe są tylko na południowym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 st. C. na południowym wschodzie i w kotlinach sudeckich, około 9-10 st. C. w centrum, do 13 stopni na wybrzeżu. Wiatr będzie słaby, przede wszystkim z kierunku południowo-wschodniego - przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

Pogoda. Następna noc też bardzo mglista

W nocy z niedzieli na poniedziałek na południowym zachodzie, zanim utworzą się mgły, możliwe są rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite.

W wielu miejscach prognozowane są mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, które będą utrzymywały się przez całą noc. To duże zagrożenie dla kierowców.

Temperatura minimalna od minus dwóch stopni w kotlinach sudeckich, przez trzy stopnie na południowym i północnym wschodzie i 4-6 w centrum, do około 10 na wybrzeżu. Wiatr słaby z kierunku południowo-wschodniego.

Podobna pogoda może utrzymać się do połowy nadchodzącego tygodnia. Jeżeli modele meteorologiczne nie ulegną zmianie, to od środy czeka nas już ochłodzenie.

Poranki pod koniec tygodnia mogą być już mroźne (nad ranem nawet -5 st. C.), a w weekend lokalnie temperatura utrzyma się poniżej zera także podczas dnia - ostrzegają synoptycy TVN24.

Czytaj też:

Zobacz też: Nagle na marszu pojawił się taki plakat. "Koniec waszego panowania"

Źródła: IMGW, PAP, tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (168)