Trwa ładowanie...
d2gi9kw

Pogoda. Gdzie jest burza? Ogromne kule gradu nad Małopolską

Prognoza pogody. Szykuje się niespokojna noc. Gwałtowne burze i opady pojawiły się na południu kraju. Mieszkańcy Małopolski publikują zdjęcia ogromnych kul gradu. W Brzesku miały średnicę nawet 7 centymetrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grad w miejscowości Błonie koło Tarnowa
Grad w miejscowości Błonie koło Tarnowa (Konrad Kubisz)
d2gi9kw

"Uwaga! Dziś i w nocy (12-13/08) przewidywane burze z gradem i lokalnie silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu" - taki alert RCB otrzymali w poniedziałek mieszkańcy województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego, południowo-wschodniej części woj. mazowieckiego i południowej części woj. podlaskiego.

I tak też się stało. Gwałtowne burze pojawiły się na południu kraju. Internauci udostepniają zdjęcia i filmy. Pojawiły się również opady gradu.

Ogromne kule lodu zaobserwowano m.in.: w miejscowości Błonie koło Tarnowa, Sufczyn koło Brzeska oraz w Wojniczu. "W okolicach Brzeska największe gradziny miały średnicę nawet 7 centymetrów" - czytamy w Internecie.

Jak informują Polscy Łowcy Burz, w okolicach Brzeska w województwie małopolskim przemieszczała się "silna prawoskrętna superkomórka burzowa".

W nocy na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, na Śląsku i w woj. łódzkim oraz na Mazowszu, na północy Lubelszczyzny oraz na Podlasiu i Mazurach pojawią się intensywne opady deszczu - nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW

Przed burzami ostrzega również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty 2. stopnia przed burzami z gradem wydano dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.

d2gi9kw

Z kolei ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym deszczem z burzami dotyczą czterech województw. Alerty obowiązują na Podlasiu, Mazowszu, w Łódzkiem i w Wielkopolsce.

Sprawdź pogodę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

d2gi9kw

Podziel się opinią

Share

d2gi9kw

d2gi9kw
Więcej tematów