Trwa ładowanie...

Podtopienia i alarmy powodziowe. Zagrożenie w wielu miejscach Polski

Ziemia Łódzka, Dolny Śląsk i Opolszczyzna - przez te rejony przetacza się fala wezbraniowa. Dochodzi do podtopień i konieczne są akcje ratunkowe.

Podtopienia i alarmy powodziowe. Zagrożenie w wielu miejscach PolskiŹródło: PAP
d1j71v9
d1j71v9

Groźnie jest m. in. w Brzegu, gdzie do ogłoszenia alarmu brakuje 60 cm. - W Oławie cały czas wody przybywa - informuje reporter TVN 24. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Budkowie na Dolnym Śląsku. Odciętych przez wodę zostało 5 osób przebywających w samochodach. Strażacy ewakuowali ludzi, ale nie byli w stanie przetransportować aut. - Postawiliśmy je w jak najwyższym miejscu. Odra ma się podnieść, ale nie do tego stopnia, żeby zalać te auta - tłumaczył brygadier Arkadiusz Cytawa z PSP w Wołowie.

imgw
Źródło: imgw

Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w niedzielę w gminie Aleksandrów, gdzie woda przekroczyła dopuszczalną wartość o 42 cm. Chociaż poziom wody obniżył się w poniedziałek, służby pozostają w gotowości. Wciąż możliwe jest, że dojdzie do zalań w budynkach mieszkalnych. W Sulejowie jeden dom został zabezpieczony workami z piaskiem. Poziom wody wciąż się tam podnosi.

d1j71v9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j71v9
Więcej tematów