Trwa ładowanie...

Podlaskie: papierosy zamiast jajek. KAS powstrzymała przemyt 200 tys. paczek papierosów

Kontrolerzy Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy. Zgodnie z dokumentami miał on przewozić ładunek kurzych jaj z Litwy do Niemiec.

Share
Podlaskie: papierosy zamiast jajek. KAS powstrzymała przemyt 200 tys. paczek papierosówŹródło: iStock.com
d4anewq

Podlaskie – 200 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Samochodem ciężarowym na polskich tablicach rejestracyjnych kierował 42-letni obywatel Litwy. Podczas rutynowej kontroli Krajowej Administracji Skarbowej mężczyzna przedstawił dokumenty, według których jego ładunek zawierał jaja kurze. Towar miał zostać przetransportowany z Litwy do Niemiec. Prześwietlenie naczepy wykazało jednak pewne nieprawidłowości. Po szczegółowej kontroli okazało się, że wewnątrz naczepy znajduje się 200 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy.

Podlaskie – Skarb Państwa mógł stracić miliony

Ze wstępnych szacunków wynika, że w sytuacji trafienia na polski rynek nielegalnego ładunku Skarb Państwa mógłby stracić nawet 4,5 mln zł z racji niezapłaconej akcyzy. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o umieszczeniu go w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Podlaskie – kolejny przemyt powstrzymany

To już kolejny duży przemyt, który został wykryty przez Krajową Administracje Krajową na Podlasiu. Przed miesiącem kontrolerzy zatrzymali samochód ciężarowy przewożący 140 tys. paczek papierosów zamiast przypraw do mięsa. Natomiast w lipcu udało się powstrzymać rekordowy przemyt ponad 450 tys. paczek papierosów. W tym przypadku kierowca deklarował, że przewozi węgiel drzewny. Straty Skarbu Państwa w przypadku trafienia na rynek przemycanych wyrobów tytoniowych mogły wynieść nawet 16 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4anewq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4anewq
d4anewq
Więcej tematów