Trwa ładowanie...

Podejrzane paczki w Wielkiej Brytanii. Seria zgłoszeń

Policja odgrodziła część dzielnicy Hammersmith w zachodnim Londynie po zgłoszeniu o "podejrzanej paczce". Podobne doniesienia funkcjonariusze odebrali ze stacji metra Bayswater oraz uniwersytetu w Glasgow.

Share
Podejrzane paczki w Wielkiej Brytanii. Seria zgłoszeń
Źródło: iStock.com
d3eoahf

Funkcjonariusze zostali wezwani ok. godziny 18. Przybyłe na miejsce służby zamknęły okoliczne ulice i przystąpiły do analizy pakunku, który został uznany za niebezpieczny przez jednego z przechodniów. Okazało się, że zawartość paczki stanowiły niegroźne materiały (worki, papier itp.). Po niedługim czasie policja ponownie otworzyła okolicę dla ruchu.

Podobna sytuacja miała miejsce na stacji londyńskiego metra Bayswater. Po krótkich opóźnieniach w kursowaniu pociągów i zbadaniu podejrzanej paczki przez ekspertów, podróżni wrócili na perony, a składy metra do ruchu.

d3eoahf

Zaalarmowana została również szkocka policja, po tym jak niebezpieczny pakunek znaleziono w magazynie pocztowym na uniwersytecie w Glasgow. Funkcjonariusze zdetonowali ładunek w bezpiecznym miejscu, bez zagrożenia dla osób postronnych.

Brytyjska policja pozostaje w stanie gotowości po tym jak we wtorek na lotniskach Heathrow, London City oraz na stacji kolejowej Waterloo odkryto zamaskowane ładunki wybuchowe.

Źródło: Independent.co.uk

Zobacz także: Ranni i zerwane dachy. Cyklon nad Polską

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eoahf

Podziel się opinią

Share
d3eoahf
d3eoahf
Więcej tematów