placeholder_3rmimy

Podejrzane paczki w Wielkiej Brytanii. Seria zgłoszeń

Policja odgrodziła część dzielnicy Hammersmith w zachodnim Londynie po zgłoszeniu o "podejrzanej paczce". Podobne doniesienia funkcjonariusze odebrali ze stacji metra Bayswater oraz uniwersytetu w Glasgow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjska policja otrzymała serię zgłoszeń
Brytyjska policja otrzymała serię zgłoszeń (iStock.com)
placeholder_3rmimy

Funkcjonariusze zostali wezwani ok. godziny 18. Przybyłe na miejsce służby zamknęły okoliczne ulice i przystąpiły do analizy pakunku, który został uznany za niebezpieczny przez jednego z przechodniów. Okazało się, że zawartość paczki stanowiły niegroźne materiały (worki, papier itp.). Po niedługim czasie policja ponownie otworzyła okolicę dla ruchu.

Podobna sytuacja miała miejsce na stacji londyńskiego metra Bayswater. Po krótkich opóźnieniach w kursowaniu pociągów i zbadaniu podejrzanej paczki przez ekspertów, podróżni wrócili na perony, a składy metra do ruchu.

placeholder_3rmimy

Zaalarmowana została również szkocka policja, po tym jak niebezpieczny pakunek znaleziono w magazynie pocztowym na uniwersytecie w Glasgow. Funkcjonariusze zdetonowali ładunek w bezpiecznym miejscu, bez zagrożenia dla osób postronnych.

Brytyjska policja pozostaje w stanie gotowości po tym jak we wtorek na lotniskach Heathrow, London City oraz na stacji kolejowej Waterloo odkryto zamaskowane ładunki wybuchowe.

Źródło: Independent.co.uk

placeholder_3rmimy

Zobacz także: Ranni i zerwane dachy. Cyklon nad Polską

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
placeholder_3rmimy
placeholder_3rmimy