PolskaPO zapowiada rozmowy z internautami

PO zapowiada rozmowy z internautami

Antypirackie porozumienie ACTA, unijny pakt fiskalny oraz podniesienie wieku emerytalnego - to niektóre z tematów jakie na wyjazdowym posiedzeniu w podwarszawskiej Jachrance poruszył klub parlamentarny PO. Platforma zapowiada m.in. intensywny dialog z internautami.

PO zapowiada rozmowy z internautami
Źródło zdjęć: © PAP | Grzegorz Jakubowski

- Premier przedstawił plany i zamierzenia rządu związane z wprowadzaniem reform, opisał również sytuację międzynarodową przed poniedziałkowym szczytem UE. Dyskusja dotyczyła bieżącej sytuacji, w tym ACTA i refundacji leków oraz współpracy ministrów i klubu przy wprowadzaniu reform - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

Premier przekonywał, że właśnie teraz jest czas na reformy, również te najbardziej kontrowersyjne społecznie, m.in. podwyższenie wieku emerytalnego. - Mówiliśmy o tym, że czas na realizację reform jest właśnie dziś, kiedy Polska jest w czołówce najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Trudne, ale potrzebne zmiany chcemy realizować teraz - to był najważniejszy wniosek - powiedział były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Najważniejszą z reform, na jakiej chce się skupić rząd, jest podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat - poinformował Kwiatkowski. W posiedzeniu klubu wzięli udział także m.in. ministrowie Jacek Rostowski, Bogdan Zdrojewski i Bartosz Arłukowicz.

Klub dyskutował też o budzącej kontrowersje umowie ACTA dotyczącej ochrony własności intelektualnej. - Była mowa o potrzebie większej uwagi dla problemów społeczeństwa informatycznego, portali społecznościowych. Potrzebny jest bardziej intensywny dialog z tym środowiskiem - powiedział były minister sprawiedliwości.

Duża część klubu była poświęcona sprawom europejskim - jako pierwszy głos zabrał były szef PE Jerzy Buzek, który podsumował swoją pracę w Parlamencie Europejskim. Premier powtórzył, że Polska nie podpisze paktu, który marginalizowałby kraje spoza strefy euro.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (952)