Trwa ładowanie...

PO: prezes PiS powinien zażądać dymisji Szyszki

Opozycja nie marnuje okazji i wykorzystuje zamieszanie w PiS wokół liberalizacji ustawy o wycince drzew do uderzenia w szefa resortu środowiska. - Jeżeli zdaniem Jarosława Kaczyńskiego doszło do lobbingu, to powinien zażądać dymisji Jana Szyszki - uważa poseł PO Marcin Kierwiński.

Share
PO: prezes PiS powinien zażądać dymisji Szyszki
Źródło: Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
d1ptgex

W poniedziałek odbyło się spotkanie prezesa PiS z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Według jego uczestników prezes skrytykował Ministerstwo Środowiska za przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach i stwierdził, że "widać w tym prawie lobbing".

Kierwiński zauważył w rozmowie z Tok FM, że jeżeli doszło do lobbingu, to miało to miejsce w najbliższym otoczeniu prezesa PiS. - Bo to był projekt poselski - stwierdził. Dodał, że władze PiS mają obowiązek w takiej sytuacji zareagować.

Zdaniem posła Platformy nie jest w tym przypadku wykluczony lobbing deweloperów, ale cała sprawa przede wszystkim pokazuje "chaos organizacyjny Prawa i Sprawiedliwości".

d1ptgex

Pytany, dlaczego Platforma Obywatelska jako opozycja nie sprzeciwiła się stanowczo ustawie ws. wycinki, Kierwiński tłumaczył, że dokument został przyjęty na posiedzeniu Sejmu 16 grudnia, kiedy opozycja rozpoczęła protest. - W tym posiedzeniu nie uczestniczyli posłowie opozycji. Nie mieliśmy wtedy czasu reagować, ale już na wcześniejszym etapie zwracaliśmy uwagę, że ta ustawa jest po prostu zła - wyjaśnił.

- Jarosław Kaczyński będąc szefem Prawa i Sprawiedliwości bierze odpowiedzialność za to, co zostało uchwalone przez posłów na nielegalnym posiedzeniu i od tej odpowiedzialności nie ucieknie - dodał parlamentarzysta.

d1ptgex

Podziel się opinią

Share
d1ptgex
d1ptgex
Więcej tematów