Trwa ładowanie...
d23q2fn
po

PO po debacie. Ostre słowa Borysa Budki. "Zdrada racji stanu"

- Komisja Wenecka jako organ Rady Europy jest instytucją obiektywną - podkreślił podczas konferencji PO Borys Budka. Polityk dodał, że jej opinia wobec zmian, do których dąży PiS w sądownictwie, jest "druzgocąca".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka startuje na przewodniczącego PO
Borys Budka startuje na przewodniczącego PO (PAP)
d23q2fn

- Działania rządu powinny być traktowane w kategorii zdrady racji stanu - powiedział w sobotę Borys Budka. Polityk wypowiadał się podczas konferencji zorganizowanej po wewnętrznej debacie partii, w której uczestniczyło pięciu kandydatów na przewodniczącego PO.

Jej członkowie postanowili nie rozmawiać o swoich ustaleniach i szczegółowym przebiegu dyskusji. Komentowali bieżące sprawy. Budka podkreślał, że "Komisja Wenecka jako organ Rady Europy jest instytucją obiektywną" i wydała "druzgocącą" opinię nt. zmian w sądownictwie, do których dąży PiS.

d23q2fn

- Wypisują nas z UE, robią to codziennie i systematycznie - mówił o rządzie Bartłomiej Sienkiewicz. I zaznaczył, żę Polska stanowi z krajami UE "jedność". - Polexit może mieć różne formy. Może ulokować Polskę wśród państw, które tracą (..), grozi nam utrata 100 mld zł, jeśli chodzi o nowe wieloletnie ramy finansowe - uznał Bogdan Zdrojewski.

Zdaniem Joanny Muchy PiS proponuje "ideę suwerenności w pojedynkę". - To jest idea z piekła lub z Rosji rodem - zaznaczyła.

Zobacz też: Zdrojewski o międzynarodowej krytyce ustaw sądowych PiS: rodzic ma obowiązek ostrzegać dziecko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23q2fn

Podziel się opinią

Share

d23q2fn

d23q2fn
Więcej tematów