Trwa ładowanie...
dgqeg0v

PO nie odpuszcza ws. lotów Kuchcińskiego. "Tego nie da się obronić. To zwykła ściema"

Posłowie Platformy Obywatelskiej uważają, że afera z marszałkiem Sejmu to tylko wierzchołek góry lodowej. - Legł mit o uczciwości PiS. Ilu jeszcze jest takich Kuchcińskich? Tego nie wie nawet Jarosław Kaczyński - mówią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie PO zapewniają, że nie odpuszczą ws. lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego
Posłowie PO zapewniają, że nie odpuszczą ws. lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PAP, Fot: Rafał Guz)
dgqeg0v

PO przypomina, że żadna z osób, która towarzyszyła w podróżach Markowi Kuchcińskiemu, nie spełniała kryteriów instrukcji HEAD. Z marszałkiem Sejmu latali europolityk Zdzisław Krasnodębski i poseł Stanisław Piotrowicz z żonami oraz parlamentarzyści Bogdan Rzońca i Krystyna Wróblewska. - To wierzchołek góry lodowej. Kolejne nieuprawnione osoby korzystały z rządowym samolotów jak z prywatnego odrzutowca. To nadużycia wiarygodności - mówi na konferencji prasowej Robert Kropiwnicki.

Loty marszłaka Kuchcińskiego. "Legł mit o uczciwości PiS"

- Na naszych oczach legł w gruzach mit o uczciwości, który PiS budował przez lata. Roztrzaskał się o ziemię i prysł. Prawo i Sprawiedliwość to partia oszustów. Kłamią regularnie od wielu tygodni: politycy tej partii, kancelaria Sejmu, rzecznik CIS i sam marszałek. Ilu jeszcze jest takich Kuchcińskich? Tego nie wie nawet Jarosław Kaczyński - twierdzi Cezary Tomczyk.

Mariusz Witczak zwraca uwagę na to, że "władzę złapano za rękę, jak grzebie w kieszeni Polaków". - To pokazuje zgniliznę obozu władzy. Kłamstwa marszałka są pod specjalną ochroną prezesa PiS. Kaczyński ponosi za to odpowiedzialność osobistą. Prokurator Generalny powinien z urzędu wszcząć śledztwo w tej sprawie. Uchwalone procedury w naszym kraju dotyczą marszałka, a nie jego żony, kolegów i żon jego kolegów. Polski parlament jest w kryzysie - przekonuje poseł PO.

dgqeg0v

Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

Podróże marszałka Sejmu. "Urzędnicy bezczelnie kłamią"

Politycy PO zapewniają, że nie odpuszczą tej sprawy. - To jest bulwersujące i skandaliczne. To nie był jednostkowy przypadek. Za każdym razem chodziło o osobiste korzyści. Urzędnicy państwowi bezczelnie kłamią. To jest jawne łamanie prawa i oszukiwanie obywateli. Nie mogą traktować państwa jak swojej własności - dodał Tomczyk.

dgqeg0v

Politycy przekonywali, że loty Kuchcińskiego i jego kolegów nie były oficjalnymi delegacjami. - To nie jest do obronienia. Oni się nawet nigdzie nie spotkali. To zwykła ściema - zapewnia Kropiwnicki. Witczak przypomniał przy tej okazji o nagrodach członków rządu Beaty Szydło. Nie wszystkie zostały zwrócone do Caritasu. - Wiedzieliśmy, że to się tak skończy. To odwracanie uwagi. PiS działa w sposób propagandowy. To pogarda dla obywateli - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgqeg0v

Podziel się opinią

Share

dgqeg0v

dgqeg0v
Więcej tematów