Trwa ładowanie...
d1huero

PO i Nowoczesna podpisały list intencyjny ws. wyborów do sejmików. "PiS zabija samorządność"

Grzegorz Schetyna podkreślał, że podpisy pod listem intencyjnym, ramami programowymi, z którymi obie partie pójdą do wyborów samorządowych są pierwszym krokiem do budowania dużej koalicji i alternatywy dla PiS. - Obronimy polski samorząd przed centralistyczną wizją PiS – mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubneuer podkreślają, że PiS "zabija samorządy"
Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubneuer podkreślają, że PiS "zabija samorządy" (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1huero

Jak mówił przewodniczący PO, struktury regionalne prowadzą rozmowy z innymi partnerami do rad miast, burmistrzowskich i prezydenckich, jak społecznicy czy samorządowcy. - Tam gdzie będziemy mogli być razem, tam będziemy. Polacy oczekują naszej współpracy, aktywności i zwycięstwa w wyborach samorządowych – stwierdził Grzegorz Schetyna. I razem z Katarzyną Lubneuer podkreślał, że PiS proponując "dzielenie i konflikt zabija samorządy"

- Uważamy, że najbliższe wybory zadecydują, jaki będzie samorząd. Czy otwarty, kreatywny, bliski ludziom czy będzie to samorząd oparty na konflikcie i dzieleniu – stwierdziła przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Jak mówili na konferencji prasowej w Sejmie liderzy PO i Nowoczesnej wybory samorządowe będą plebiscytem, który pokaże, co wybierają Polacy. - Myślę, że to będzie wygrany przez nas plebiscyt – oceniła Katarzyna Lubnauer.

d1huero

- Teraz mamy bardzo ważny moment, żeby powiedzieć stop dzieleniu, konfliktom, polityce historycznej. My chcemy budować Polskę dla ludzi, którzy patrzą w przyszłość, a nie dla ludzi, którzy tkwią w okowach historii. O taką Polskę będziemy walczyć w najbliższych wyborach samorządowych – zapowiedziała przewodnicząca Nowoczesnej.

Zobacz także: Bronisław Komorowski: „Warszawa ma wielki problem. To tzw. słoiki"

Już pod koniec stycznia PO i Nowoczesna zapowiadały wspólny start w wyborach samorządowych. Partie powołały specjalny zespół mający przygotować umowę koalicyjną oraz minimum programowe dotyczące wyborów do sejmików wojewódzkich.

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów