Trwa ładowanie...
ddedcaa

PO i Nowoczesna porozumiały się ws. wyborów samorządowych. Wspólne listy do sejmików

Wspólne listy do sejmików maja przynieść wygraną nad PiS w nadchodzących wyborach samorządowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ddedcaa

- Podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji opozycyjnej na wybory samorządowe. Jesteśmy zdecydowani na współpracę – zadeklarowała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Jesteśmy po szeregu rozmów ws. wyborów samorządowych. I chcemy powiedzieć, że podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji opozycyjnej na wybory samorządowe, na wybory do sejmików – mówił na wspólnej konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna. - Chcemy pokazać, że współpraca ma sens i podkreślić, że ważna jest obrona samorządu przed centralistycznym myśleniem PiS-u - dodał przewodniczący PO.

- Priorytetem są w tej chwili sejmiki, ale będziemy rozmawiać też o wspólnych listach do gmin i powiatów. A także wspólnych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - zadeklarowała Katarzyna Lubnauer

ddedcaa

Jak mówili w Sejmie liderzy PO i Nowoczesnej, do połowy lutego zostanie określona formuła organizacyjna współpracy. Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer nie wykluczają współpracy partii również na innych poziomach samorządu. Partie powołały specjalny zespół mający przygotować umowę koalicyjną oraz minimum programowe dotyczące wyborów samorządowych i do sejmików wojewódzkich. W jego skład wchodzi po dwóch przedstawicieli Nowoczesnej i PO. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się jeszcze w piątek.

Zobacz też: oto co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

ddedcaa

Podziel się opinią

Share

ddedcaa

ddedcaa
Więcej tematów