Qaqwqwrqw

Po dopalaczach wbił nóż w szyję przechodnia. Usłyszał wyrok

Szesnastoletni Samuel w centrum Wrocławia zaatakował nożem przypadkowego przechodnia. Wbił mu ostrze w szyję, przebijając główną żyłę. Ofiara cudem przeżyła. W czwartek Samuel został skazany na 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok jest nieprawomocny
Wyrok jest nieprawomocny (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Prokuratura postawiła Samuelowi zarzuty usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała. Sąd skazał go na osiem lat więzienia - informuje gazetawroclawska.pl. To najniższy wyrok, jaki jest możliwy w sprawach o usiłowanie zabójstwa. Wyrok jest nieprawomocny - nożownik może odwołać się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Jak się okazało w śledztwie, Samuel był pod wpływem dopalaczy. Po zatrzymaniu zajął się nim sąd dla nieletnich. Sędzia skorzystał jednak z przepisu umozliwiającego sądzenie nieletnich sprawców najcięższych przestępstw jak dorosłych.

Czytaj także: Apel o adopcję spaniela Kenzo poruszył tysiące internautów

Qaqwqwrqw

Atak po dopalaczach

Do dramatycznych wydarzeń doszło 3 grudnia 2017 r. w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Ruskiej i Kazimierza Wielkiego.

Samuel miał wtedy 16 lat. Szedł ulicą z kolegą. Była godz. 14.00. Chłopcy przechodzili obok Wojciecha O. Zaczepili go. Kiedy mężczyzna zapytal, o co im chodzi, został zaatakowany nożem w szyję. Na szczęściej ostrze ominęło główną tętnicę szyjną. Dzięki szybkiej reakcji pogotowia i natychmiastowej operacji, ofiara napadu przeżyła.

Czytaj także: Ojciec i syn napadli na biegacza z nożem

Qaqwqwrqw

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw