Trwa ładowanie...
d3c5r76

Po burzy w Tatrach. Dyrekcja szpitala w Zakopanem: to był olbrzymi wysiłek

Do szpitala w Zakopanem po czwartkowej burzy trafiło 156 osób. 22 poszkodowanych wciąż przebywa w placówce. Ich stan jest stabilny, ale wymagają stałej obserwacji. Dyrekcja szpitala mówi o niespotykanych warunkach działania zespołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Transport rannych do szpitala
Tatry. Transport rannych do szpitala (East News)
d3c5r76

Do zakopiańskiego szpitala od początku akcji po tragicznej burzy w Tatrach trafiło łącznie 156 osób.

- Część osób po zaopatrzeniu została zwolniona, a inni przewiezieni do innych placówek, gdzie były wolne miejsca. Do Nowego Targu wysłaliśmy 17 osób, a do Krakowa pięć, w tym troje dzieci. Dwoje z oparzeniami pow. 30 proc. ciała, a jedno z urazem głowy - przekazała w piątek przed południem dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektora szpitala w Zakopanem.

Dodała, że na oddziałach jej placówki przebywają wciąż 22 osoby. - Do tego pięciu udzielana jest pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jedna z nich zgłosiła się dzisiaj - dodała dr Czaplińska.

d3c5r76

Wyjaśniła, że większość pacjentów jest w stanie stabilnym. - Po porażeniu piorunem ważna jest obserwacja kardiologiczna przez kilka dni - zaznaczyła.

- Wśród hospitalizowanych w Zakopanem są rodzice dwojga dzieci w wieku 9 i 11 lat. Po identyfikacji ciał wymagali opieki. To dwie rodziny - wyjaśniła lekarka.

Zobacz także: Szpital Powiatowy w Zakopanem. Rodzice zmarłych dzieci trafili na oddział

d3c5r76

"Olbrzymi wysiłek"

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa zakopiańskiego szpitala poinformowała, że w czwartek w placówce pracowało ok. 100 pracowników personelu medycznego, w tym 40 lekarzy.

- Do tego mieliśmy ponad 150 osób ze służb ratunkowych. Wszystko sprawnie poszło - mówiła dr Czaplińska, zaznaczając, że był to olbrzymi wysiłek dla całego zespołu. - W piątek sytuacja w szpitalu się stabilizuje - dodała.

d3c5r76

W czwartkowej burzy w Tatrach zginęły cztery osoby. Ranni trafili do szpitali w Krakowie, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej, Limanowej i Myślenicach. W piątek TOPR wznowił akcję ratunkową. Poszukiwanych jest 5 osób, których miejsca pobytu nie udało się ustalić.

Postępowanie prokuratury

W Tatrach trwa jeszcze szacowanie skutków wczorajszej burzy. Prokuratura tymczasem już przygotowuje się do wszczęcia postępowania w tej sprawie.

- Już nad tym pracujemy, wykonujemy pewne czynności, ale czekamy jeszcze na materiały z policji - poinformowała WP szefowa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem prokurator Barbara Bogdanowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c5r76

Podziel się opinią

Share

d3c5r76

d3c5r76
Więcej tematów