Trwa ładowanie...
dcxugpf

PO apeluje do premier Beaty Szydło. Chcą zawieszenia Antoniego Macierewicza

Posłowie PO chcą zawieszenia i wyjaśnienia powiązań Antoniego Macierewicza z osobami, które "mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Platforma złożyła projekt dezyderatu do sejmowej komisji obrony narodowej ws. kontaktów szefa MON.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czesław Mroczek powiedział, że PO domaga się zawieszenia szefa MON
Czesław Mroczek powiedział, że PO domaga się zawieszenia szefa MON (PAP)
dcxugpf

O projekcie dezyderatu poinformował na konferencji prasowej Czesław Mroczek. - Wniosek został przyjęty przez prezydium komisji obrony narodowej i zgodnie z deklaracją przewodniczącego będzie on przedmiotem obrad komisji za dwa tygodnie – powiedział poseł PO.

Jeśli za dwa tygodnie sejmowa komisja przychyli się do wniosku to apel stworzony przez posłów PO zostanie skierowany do rządu.

- Domagamy się zawieszenia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do czasu wyjaśnienia tej sprawy; żądamy wyjaśnień premiera rządu - zaznaczył Czesław Mroczek.

dcxugpf

- Dziś rozpoczynamy batalię o prawdę - batalię, która ma doprowadzić do tego, że wreszcie ten szkodnik, czyli minister obrony narodowej, przestanie zasiadać w swoim gabinecie - powiedział Cezary Tomczyk. Poseł PO skrytykował premier Beatę Szydło, że do tej pory nie zrobiła nic, by wyjaśnić powiązania szefa MON.

PO chce wyjaśnień powiązań ministra obrony

Chodzi m.in. o powiązania szefa MON z osobami, o których pisze w swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasz Piątek. Po trafieniu książki do księgarń, dziennikarz w rozmowie z Wirtualną Polską mówił Antoni Macierewicza ma bardzo liczne powiązania z rosyjskim gangsterem i finansistą Siemonem Mogilewiczem, a ten jest bliskim współpracownikiem Władimira Putina i rosyjskiego wojskowego wywiadu GRU.

Antoni Macierewicz nie do usunięcia. Oto 7 powodów

W rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Piątek opowiadał też o tajemniczych okolicznościach zerwania przetargu na Caracale, rosyjskim tropie w aferze taśmowej i donosicielu SB w otoczeniu ministra obrony.

dcxugpf

Pod koniec czerwca Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dziennikarza, w związku z treścią jego książki. Sprawę bada warszawska prokuratura okręgowa.

dcxugpf

Podziel się opinią

Share

dcxugpf

dcxugpf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów