Trwa ładowanie...
d35qe43

Plany zabicia Prokuratora Krajowego. Jest akt oskarżenia

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm przestępcom, którzy planowali zabić Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego - ustalił portal tvp.info. Od czasu wykrycia sprawy prokurator ma przydzieloną ochronę osobistą.
Share
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski miał paść ofiarą zamachu
Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski miał paść ofiarą zamachu
d35qe43

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski miał paść ofiarą zamachu, a dwaj oskarżeni mężczyźni zorganizowali już broń z tłumikiem i amunicję.

Jak donosi portal tvp.info, jako motyw przestępców na obecnym etapie wskazuje się m.in. zemstę i obawa, że prokurator Święczkowski może doprowadzić do skazania jednego z nich na dożywotnie więzienie. Oskarżeni byli już w przeszłości skazani za zabójstwa.

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski celem zamachu. Jest akt oskarżenia

Według nieoficjalnych informacji, od czasu wykrycia przez śledczych planów zamachu, prokurator Święczkowski ma przydzieloną ochronę osobistą. Stoją za nimi dwaj mężczyźni osadzeni w areszcie w Opolu.

d35qe43

Zobacz wideo: Wyniki wyborów 2020. Kto wystartuje za pięć lat? Leszek Miller wskazuje na Zbigniewa Ziobrę

Z informacji zdobytych w innym śledztwie wynika, że pomysłodawcą zamachu jest Grzegorz P., który namówił do współudziale swojego kolegę z celi Bogdan G. Za pośrednictwem przebywającego na wolności znajomego, załatwił kolejnej wtajemniczonej osobie broń z tłumikiem i amunicję. Ofiarą zamachu mógł paść nie tylko Święczkowski, ale i jego rodzina.

Prokuratorzy ujawnili swoje majątki. Nowe auta i wanna z hydromasażem

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d35qe43

Podziel się opinią

Share
d35qe43
d35qe43
Więcej tematów