Trwa ładowanie...

Szydło "wbija szpilkę" Ziobrze? "Plan był taki"

- Ta reforma nie została przeprowadzona w takim kierunku, w jakim miała pójść. Plan był taki, żeby nie bali się słabi, a ci którzy łamią sprawiedliwość - stwierdziła była premier Beata Szydło, która skomentowała reformę wymiaru sprawiedliwości.

Beata SzydloBeata SzydloŹródło: GETTY, fot: NurPhoto
d4elk2p
d4elk2p

- Ta reforma nie została przeprowadzona w takim kierunku, w jakim miała pójść. Plan był taki, żeby nie bali się słabi, a ci którzy łamią sprawiedliwość - skomentowała we wtorek w Polsat News Beata Szydło.

"Skandal"

Jak oceniła, Polska powinna dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości. - Rozpoczęliśmy ją w 2016 roku. Była wtedy debata w Strasburgu na temat praworządności w Polsce. Wynikała z aktywności opozycji, która starała się robić wszystko, aby uderzyć w rząd, ponieważ nie mogła pogodzić się z wynikiem wyborów - powiedziała Szydło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mocne wystąpienie Beaty Szydło w PE ws. "lex Tusk"

Była premier odniosła się też do decyzji Sądu Najwyższego, który podważył ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego, ponieważ SN uznał, że prawo łaski jako uprawnienie prezydenta RP zawarte w Konstytucji może być stosowane tylko wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem sądu.

d4elk2p

- Dla mnie to jest skandal. Sąd Najwyższy złamał konstytucję. Jeżeli mówimy o praworządności w Polsce, to trzeba zadać pytanie, dlaczego Sąd Najwyższy wchodzi w prerogatywy prezydenta i podważa decyzje Trybunału Konstytucyjnego - stwierdziła.

- To, co dzieje się na Ukrainie, powinno być przestrogą dla całego cywilizowanego świata. Niewątpliwie cały czas jest potrzebne silne wsparcie dla Ukrainy. Putin dzisiaj pokazał, że jest gotowy na wszystko - powiedziała i przekonywała, że "Unia Europejska przestała teraz się tak bardzo interesować wojną na Ukrainie".

- Politycy europejscy wybiegają w przyszłość, zastanawiając się, kto zyska na odbudowie Ukrainy, jakie będą losy po wojnie. Słychać próby zmuszania Ukrainy do ustępstw i debatowania o tym, czy może nie warto rozmawiać o pokoju. Tutaj potrzebna jest kolejna, jasna deklaracja, że Ukraina będzie częścią Unii Europejskiej. Musi być zdecydowana reakcja cywilizowanego świata, żeby wspierać, dostarczać broń. Nie ma dzisiaj odwrotu - podsumowała była premier.

d4elk2p

Czytaj też:

źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4elk2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d4elk2p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj