Trwa ładowanie...

Szydło "wbija szpilkę" Ziobrze? "Plan był taki"

- Ta reforma nie została przeprowadzona w takim kierunku, w jakim miała pójść. Plan był taki, żeby nie bali się słabi, a ci którzy łamią sprawiedliwość - stwierdziła była premier Beata Szydło, która skomentowała reformę wymiaru sprawiedliwości.

Beata SzydloBeata SzydloŹródło: GETTY, fot: NurPhoto
d28z41z
d28z41z

- Ta reforma nie została przeprowadzona w takim kierunku, w jakim miała pójść. Plan był taki, żeby nie bali się słabi, a ci którzy łamią sprawiedliwość - skomentowała we wtorek w Polsat News Beata Szydło.

"Skandal"

Jak oceniła, Polska powinna dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości. - Rozpoczęliśmy ją w 2016 roku. Była wtedy debata w Strasburgu na temat praworządności w Polsce. Wynikała z aktywności opozycji, która starała się robić wszystko, aby uderzyć w rząd, ponieważ nie mogła pogodzić się z wynikiem wyborów - powiedziała Szydło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mocne wystąpienie Beaty Szydło w PE ws. "lex Tusk"

Była premier odniosła się też do decyzji Sądu Najwyższego, który podważył ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego, ponieważ SN uznał, że prawo łaski jako uprawnienie prezydenta RP zawarte w Konstytucji może być stosowane tylko wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem sądu.

d28z41z

- Dla mnie to jest skandal. Sąd Najwyższy złamał konstytucję. Jeżeli mówimy o praworządności w Polsce, to trzeba zadać pytanie, dlaczego Sąd Najwyższy wchodzi w prerogatywy prezydenta i podważa decyzje Trybunału Konstytucyjnego - stwierdziła.

- To, co dzieje się na Ukrainie, powinno być przestrogą dla całego cywilizowanego świata. Niewątpliwie cały czas jest potrzebne silne wsparcie dla Ukrainy. Putin dzisiaj pokazał, że jest gotowy na wszystko - powiedziała i przekonywała, że "Unia Europejska przestała teraz się tak bardzo interesować wojną na Ukrainie".

- Politycy europejscy wybiegają w przyszłość, zastanawiając się, kto zyska na odbudowie Ukrainy, jakie będą losy po wojnie. Słychać próby zmuszania Ukrainy do ustępstw i debatowania o tym, czy może nie warto rozmawiać o pokoju. Tutaj potrzebna jest kolejna, jasna deklaracja, że Ukraina będzie częścią Unii Europejskiej. Musi być zdecydowana reakcja cywilizowanego świata, żeby wspierać, dostarczać broń. Nie ma dzisiaj odwrotu - podsumowała była premier.

d28z41z

Czytaj też:

źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28z41z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d28z41z
Więcej tematów