Trwa ładowanie...

Plac Kolegiacki stanie się alternatywą dla hałaśliwego Starego Rynku?

• Pod koniec sierpnia miasto ogłosi wyniki konkursu na zagospodarowanie placu Kolegiackiego
• Po zlikwidowaniu parkingu powstanie przestrzeń mająca stanowić uzupełnienie dla Starego Rynku
• Ma to być miejsce spotkań, ale znacznie spokojniejsze i sprzyjające wypoczynkowi rodzin z dziećmi

Plac Kolegiacki stanie się alternatywą dla hałaśliwego Starego Rynku?Źródło: Urząd Miasta Poznania
d1mr5ez
d1mr5ez

Jedną z pierwszych decyzji Jacka Jaśkowiaka była likwidacja parkingu na dziedzińcu Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim. Wkrótce zaparkowane samochody znikną również z samego placu. Urzędnicy i petenci już jesienią mają korzystać z nowego parkingu, który powstaje przy ul. Za Bramką. W sumie będzie mogło tam parkować 300 aut.

Uwolniona w ten sposób przestrzeń placu Kolegiackiego ma zostać zagospodarowana w zupełnie nowy sposób. W jaki? O tym zdecyduje konkurs ogłoszony w marcu przez władze Poznania.

- Regulamin narzuca pewne elementy zagospodarowania i wyklucza w niektórych miejscach ruch samochodowy - mówi Lech Podbrez, kierownik Oddziału Rewitalizacji w Urzędzie Miasta Poznania.

Co ma się znaleźć na zrewitalizowanym placu? Przede wszystkim kawiarniane ogródki, które będą stanowić alternatywę dla zatłoczonego i hałaśliwego Starego Rynku, adresowane m.in. do rodzin z dziećmi.

d1mr5ez

- Chodzi o takie zagospodarowanie przestrzeni, aby tę energię, która dziś gromadzi się tylko i wyłącznie na Starym Rynku, rozproszyć po okolicy - wyjaśnia Piotr Libicki, plastyk miejski. - Plac Kolegiacki na pewno jest miejscem, gdzie tę energię można skoncentrować i wykorzystać do stworzenia przyjemnego miejsca wypełnionego ludźmi - dodaje.

Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone pod koniec sierpnia, a prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1mr5ez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mr5ez
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj