PKW odrzuciła sprawozdanie Porozumienia. Jest odwołanie

PKW odrzuciła sprawozdanie Porozumienia. Jest odwołanie
Źródło zdjęć: © East News
Patryk Osowski

17.12.2019 21:49

- Odwołanie zostało już złożone - powiedział Kamil Bortniczuk, rzecznik prasowy Porozumienia. To reakcja polityka na doniesienia, że Państwowa Komisja Wyborcza ma zastrzeżenia do sprawozdania finansowego partii.

  • Chodzi o niecałe 234 zł
  • Sprawozdanie dotyczy finansów z 2018 roku
  • Decyzja o złożeniu odwołania była zapowiadana natychmiast po oświadczeniu PKW

Państwowa Komisja Wyborcza jest w trakcie wydawania uchwał dotyczących dokumentów finansowych partii. Kilka sprawozdań zostało odrzuconych, a wśród nich to złożone przez Porozumienie Jarosława Gowina. Nieprawidłowości mają dotyczyć kwoty 233,18 zł.

- Odwołanie zostało już złożone - komentuje teraz rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk cytowany przez RMF FM. - Uważamy, że to rozstrzygnięcie jest nieprzystające do rzeczywistości, bo rzekome naruszenie zasad, jakich się dopuściliśmy, jeśli przyjąć, że było, było zupełnie bez znaczenia - ocenił.

- Przesłanki do odrzucenia są bezwzględne i nie zależą od wysokości kwoty - powiedział z kolei wcześniej "Rzeczpospolitej" Krzysztof Lorentz z Zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych Krajowego Biura Wyborczego.

PKW odrzuciła też sprawozdanie Ruchu Narodowego (za nich subwencję dostaje Konfederacja) oraz Wolnych i Solidarnych, partii zmarłego we wrześniu Kornela Morawieckiego.

Odrzuconych sprawozdań może być więcej, bo PKW jeszcze nie wszystkie zbadała. Wiadomo już jednak, że żadna z partii, która otrzymuje subwencję, nie zrobiła błędów które spowodowałby jej odebranie.

Źródło: Rzeczpospolita, RMF FM

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także