Trwa ładowanie...

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Porozumienia Jarosława Gowina. Poszło o niecałe 234 zł

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie za 2018 r. Porozumienia Jarosława Gowina. Poszło o niecałe 234 zł. Partia nie odczuje skutków finansowych tej decyzji, bo cała subwencja idzie dla głównego koalicjanta - PiS. Rzecznik Porozumienia zapowiedział, że partia odwoła się od tej decyzji.

PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe Porozumienia Jarosława Gowina. Poszło o niecałe 234 złŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Porzycki
d4i6ht1
d4i6ht1
  • PKW sprawdza sprawozdania finansowe partii
  • Odrzuciła już dokumenty partii Gowina, Ruchu Narodowego oraz Wolnych i Solidarnych
  • Spokojne mogą być partie, które dostają subwencje

Państwowa Komisja Wyborcza jest w trakcie wydawania uchwał dotyczących dokumentów finansowych partii. Kilka sprawozdań zostało już odrzuconych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wśród odrzuconych znalazło się Porozumienie Jarosława Gowina. Poszło o 233,18 zł, "korzyść majątkową o charakterze niepieniężnym", którą komitet wyborczy tworzony przez Porozumienie otrzymał od partii Gowina w formie korzystania z mediów w lokalu udostępnionym na siedzibę komitetu.

- Przesłanki do odrzucenia są bezwzględne i nie zależą od wysokości kwoty - powiedział gazecie Krzysztof Lorentz z Zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych Krajowego Biura Wyborczego.

d4i6ht1

Inne partie też z błędami

To nie wszystkie błędy partii Gowina. Porozumienie przyjęło też darowiznę w gotówce, co jest niezgodne z prawem. Odrzucenie sprawozdania nie odbije się na partii Gowina, bo całą subwencję zabiera największy koalicjant - PiS.

Rzecznik partii Kamil Bortniczuk zapowiedział na Twitterze, że Porozumienie odwoła się od decyzji PKW.

PKW odrzuciła też sprawozdanie Ruchu Narodowego (za nich subwencję dostaje Konfederacja) oraz Wolnych i Solidarnych, partii zmarłego we wrześniu Kornela Morawieckiego.

d4i6ht1

Odrzuconych sprawozdań może być więcej, bo PKW jeszcze nie wszystkie zbadała. Wiadomo już jednak, że żadna z partii, która otrzymuje subwencję, nie zrobiła błędów które spowodowałby jej odebranie.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i6ht1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6ht1
Więcej tematów