Trwa ładowanie...

PiS złożył projekt zmian w konstytucji

Skarb Państwa będzie mógł przejąć własność, która służy do wspierania rosyjskiej agresji - to założenie projektu ustawy o zmianie konstytucji złożonego przez Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie. Jak zaznaczono, "przejęty majątek będzie w całości spożytkowany na wsparcie ofiar rosyjskiej agresji".

PiS złożył projekt zmian w konstytucji PiS złożył projekt zmian w konstytucji Fot: Marcin Obara, PAP
d1yplt1
d1yplt1

Jak napisano na stronie Sejmu, projekt zmian w konstytucji "dotyczy wprowadzenia konstytucyjnych, uniwersalnych mechanizmów, które w obecnej sytuacji geopolitycznej umożliwią przejęcie przez Skarb Państwa własności, która znajduje się w ramach jurysdykcji Rzeczypospolitej Polskiej, a która ma służyć do wspierania rosyjskiej agresji".

Jak zaznaczono, "przejęty majątek będzie w całości spożytkowany na wsparcie ofiar rosyjskiej agresji".

Premier Morawiecki: nie zmarnujmy tego

- Dzisiaj stoimy na straży uniwersalnych wartości, wartości europejskich, chrześcijańskich: wolności, prawa do życia, sprawiedliwości i solidarności - powiedział w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

d1yplt1

Szef rządu podkreślił podczas swojego wystąpienia, że "dzisiaj obserwujemy wyjątkowe wydarzenia w historii XXI wieku".

- Powstrzymajmy je razem. Skorzystajmy z tej wielkiej, unikalnej możliwości, która się narodziła dla Polski - tego historycznego resetu, podniesienia prestiżu Polski. Tej wspaniałej wdzięczności, którą wobec Polski ma praktycznie cały wolny świat. Nie zmarnujmy tego, dbajmy o to razem. Niech żyje Polska, niech żyje suwerenna Ukraina - powiedział szef rządu.

Podkreślił też, że dzisiaj "stoimy na straży uniwersalnych wartości, wartości europejskich, chrześcijańskich (...) - wolności, prawa do życia, sprawiedliwości i solidarności". - Dlatego proszę też Wysoką Izbę o pozytywne podejście do tej drugiej wielkiej zmiany w ustawie zasadniczej, o którą apelujemy - dodał.

d1yplt1

Konfiskata, a nie zamrożenie majątku

Morawiecki poinformował, że dzięki posłom PiS pod obrady Sejmu trafiła ustawa m.in. o sankcjach wobec Rosji. - Ta ustawa zawiera jeden z dwóch elementów, co do których wszyscy eksperci zgodzą się, że najbardziej są w stanie zatrzymać machinę wojenną Putina - a mianowicie konfiskaty, nie zamrożenia (majątku) - stwierdził.

- Co nam po "zamrożeniu" jachtów, na których cały czas odbywają się party oligarchów u wybrzeży zachodniej Europy. Chyba nie o to nam wszystkim chodzi. Chodzi nam o rzeczywiste uderzenie w machinę wojenną Putina. Co to by mogło być? To jest to, o czym Polska mówi - do niedawna jedyna, ale może niedługo inni też zaczną o tym mówić (...) - a więc konfiskata majątków oligarchów rosyjskich i konfiskata majątków Federacji Rosyjskiej, znajdującego się w zachodnich bankach. Zróbmy to razem - zaapelował.

Przeczytaj także:

d1yplt1

Skandaliczne słowa Korwin-Mikkego. "To jest właśnie Konfederacja"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yplt1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1yplt1
Więcej tematów