Trwa ładowanie...
d3qy1z0

PiS z największym wzrostem. Partia Jarosława Kaczyńskiego deklasuje rywali

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niezwykłą popularnością. Świadczą o tym najnowsze wyliczenia - od momentu, gdy partia zaczęła wygrywać wybory, drastycznie wzrosła liczba członków ugrupowania. W ciągu 4 lat o 100 procent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński (prezes Prawa i Sprawiedliwości) - zdj. arch.
Jarosław Kaczyński (prezes Prawa i Sprawiedliwości) - zdj. arch. (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
d3qy1z0

Tuż po serii zwycięskich wyborów w 2015 - zarówno wiosennych prezydenckich, jak i parlamentarnych na jesieni - Prawo i Sprawiedliwość mogło się pochwalić 20 tysiącami członków. Teraz, jak wylicza "Fakt", ta liczba się podwoiła. U progu nowej dekady ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma ich aż 40 tysięcy.

- Realizujemy dobry program dla Polski, więc wielu ludzi w nas wierzy i chce być częścią tego projektu, cząstką ekipy, która robić coś pozytywnego dla Polski - tłumaczy fenomen partii Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

d3qy1z0

Najbardziej prominentni "nowi" członkowie Prawa i Sprawiedliwości to m.in. premier Mateusz Morawiecki (zapisany w marcu 2016 roku), czy sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz (który złożył legitymację po włączeniu do sędziowskiego gremium). Do ugrupowania dołączyła także była dziennikarka Joanna Lichocka.

Po stronie opozycyjnej żadna z partii nie zwiększyła swojego posiadania. Najwięcej członków z zestawienia ma Polskie Stronnictwo Ludowe (ok. 100 tys. osób) oraz Platforma Obywatelska (blisko 33 tys. osób). Na podium znalazł się także Sojusz Lewicy Demokratycznej z blisko 30 tys. członkami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qy1z0

Źródło: "Fakt"

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d3qy1z0

Podziel się opinią

Share

d3qy1z0

d3qy1z0
Więcej tematów