Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. "Andrzej Duda jest na gwizdek prezesa PiS"

- Andrzej Duda zrzucił maskę i pokazał, że jest wiernym sługą Jarosława Kaczyńskiego - ocenił ostatnią wypowiedź prezydenta o sędziach Michał Kamiński. Wicemarszałek Senatu dodał, że Polska zmierza w kierunku "tyranii".

Share
Wybory prezydenckie 2020. "Andrzej Duda jest na gwizdek prezesa PiS"
Źródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz
d29fh6j

- W Polsce jest zagrożona nie tylko demokracja. To, co dzieje się dziś w Polsce, to dokładnie to, co ludzie nazywali w antyku tyranią, czyli władzą jednego człowieka nieograniczoną żadnymi prawami - mówił w Radiu ZET Michał Kamiński.

Wicemarszałek Senatu dodał, że ustawa dyscyplinująca sędziów (odrzucona przez senacką większość) jest koronnym dowodem, że władza nie chce mieć nad sobą żadnej kontroli. - Chciałem przypomnieć, że PiS dostał mandat na rządzenie, a nie zmianę ustroju - dodał polityk.

Był europoseł nie szczędził także słów krytyki wobec Andrzeja Dudy. - Ostatnia wypowiedź prezydenta jest przykładem, że zrzucił maskę i pokazał się jako wierny sługa Jarosława Kaczyńskiego (...) Sam prezydent nie wstydzi się, że jest na gwizdek szefa PiS - ocenił wicemarszałek Senatu.

d29fh6j

Przypomnijmy, że prezydent w piątek po raz kolejny wypowiedział się o reformie wymiaru sprawiedliwości. Podczas spotkania z mieszkańcami Zwolenia poczynił aluzję do druzgocącej opinii Komisji Weneckiej dot. ustawy dyscyplinującej sędziów. - Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki mamy mieć ustrój w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy - powiedział Duda.

- Prezydent jest ostatnią osobą, która powinna mówić, kogo się słuchać. Ja słucham swoich wyborców i będę pilnował władzy - zapowiedział Michał Kamiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29fh6j

Źródło: Radio ZET

Zobacz też: WOŚP 2020. Wicerzecznik PiS przyszedł do studia bez serduszka, wyszedł już z nim

d29fh6j

Podziel się opinią

Share
d29fh6j
d29fh6j
Więcej tematów