Trwa ładowanie...

PiS rozprawi się z neofaszystami w Polsce? Patryk Jaki oskarża PO

"Duma i Nowoczesność" została zarejestrowana za czasów PO w 2011 roku, w 2014 roku została uznana za organizację pożytku publicznego, a za czasów PiS zostanie zdelegalizowana - powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Share
PiS rozprawi się z neofaszystami w Polsce? Patryk Jaki oskarża PO
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4a8y3q

- Byłem wstrząśniety tym materiałem - powiedział wiceszef resortu sprawiedliwości, pytany w TVN24 o reakcja na reportaż dziennikarzy "Superwizjera" TVN, którym udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów i zdobyć zaufanie członków organizacji "Duma i Nowoczesność".

- Nagrane sceny pokazują, że mamy jeszcze coś do zrobienia w Polsce, żeby takie sytuacje się nie powtarzały. Będziemy je zwalczali - mówił Patryk Jaki. Jego zdaniem "Duma i Nowoczesność" zostanie zdelegalizowana.

- Polskie państwo pokaże, że jest silne. Członkowie tego stowarzyszenia powinni siedzieć w więzieniu. To skomplikowana procedura prawna, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ta organizacja została zdelegalizowana - mówił polityk w "Faktach po Faktach".

Zobacz też: Marsz Niepodległości 2017. Mocne przemówienia narodowców

ONR też zostanie zdelegalizowany?

Stwierdził, że jeśli potwierdzą się zarzuty, że podczas Marszu Niepodległości członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego nieśli transparenty o treści faszystowskiej i rasistowskiej, to ta organizacja również powinna zostać zdelegalizowana.

Jaki zapowiedział, że konieczne jest wyjaśnienie sprawy zwolnienia urzędniczki MSWiA, która miała już wcześniej alarmować o działalności organizacji. Podobnie odpowiedział na pytanie o wcześniejsze umorzenie sprawy ws. naklejek o treści rasistowskiej, która dotyczyła jednego z członków "Dumy i Nowoczesności".

d4a8y3q

Podziel się opinią

Share
d4a8y3q
d4a8y3q
Więcej tematów