Trwa ładowanie...

PiS przecina spekulacje: Przemysław Czarnek zostanie ministrem

Jarosław Kaczyński stoi murem za Przemysławem Czarnkiem. Wzbudzający spore emocje poseł PiS zostanie nowym ministrem edukacji i szkolnictwa wyższego. Mimo spekulacji mediów w tej sprawie, decyzja zapadła. - I się nie zmieni - zapewnia nas rzecznik partii rządzącej.
Share
Przemysław Czarnek w KPRM
Przemysław Czarnek w KPRMŹródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS
dpfv2qp

Niektórzy w kuluarach spekulowali: awans posła na szefa MEN może zablokować Andrzej Duda. Jak? Wpływając na prezesa PiS i premiera. Czy to możliwe? Nie. - Prezydent nie ma takich planów - usłyszeliśmy od osoby z jego otoczenia.

- To myślenie życzeniowe lewicy i części mediów - twierdzą nasi informatorzy zbliżeni do Jarosława Kaczyńskiego.

- Taka jest decyzja. Jeśli tylko będzie możliwe zaprzysiężenie pana ministra, to tak się stanie. Decyzja jest niezmienna - zapewnia Wirtualną Polskę rzecznik PiS Radosław Fogiel.

dpfv2qp

Przemysław Czarnek zostanie ministrem. "Decyzja jest niezmienna"

Kilka dni temu. Dziennik "Rzeczpospolita" - powołując się na anonimowych informatorów z PiS - pisze, iż wskazanie Przemysława Czarnka jako ministra nauki i edukacji wzbudza coraz więcej konsternacji i kontrowersji w partii rządzącej (więcej TUTAJ).

Politycy PiS - nawet wysokiego szczebla - dopiero po fakcie mieli poznawać niektóre, bardzo ostre stwierdzenia posła PiS z Lublina, dotyczące np. rodziny czy spraw światopoglądowych. I to - zdaniem "Rzeczpospolitej" - wpłynęło na wielu polityków PiS, by stwierdzić, że ministerialna nominacja dla Czarnka to wizerunkowy strzał w stopę.

Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"

Poniedziałek. Kilka godzin przed planowaną uroczystością zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Przemysław Czarnek w mediach społecznościowych informuje: jestem zakażony koronawirusem.

dpfv2qp

Co to oznacza? Że w ciągu najbliższych kilkunastu dni kontrowersyjny polityk nie będzie mógł złożyć przysięgi przed prezydentem. I odebrać teki ministra.

W mediach zaczynają pojawiać się spekulacje: Jarosław Kaczyński zyskał czas, by jeszcze przemyśleć sprawę awansu Czarnka. Może więc nominację zablokować. I szybko - wraz z premierem - wymienić kandydata na nowego szefa MEN.

Czy tak się stanie? Nie. Przemysław Czarnek tekę ministra otrzyma oficjalnie wówczas, gdy zostanie ozdrowieńcem i zakończy obowiązkową kwarantannę. - Protesty opozycji tylko go wzmacniają - słychać w PiS.

Pozostali ministrowie przysięgę przed prezydentem złożyli 6 października. Wśród nich zabrakło jednak m.in. Jacka Sasina (szefa MAP) czy Michała Dworczyka (szefa KPRM), którzy przebywają na kwarantannie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpfv2qp

Podziel się opinią

Share
dpfv2qp
dpfv2qp
Więcej tematów