Trwa ładowanie...

PiS obwieszcza sukces. Zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy

- Chcę zameldować panu prezydentowi, że daliśmy radę i damy radę - podkreślił Joachim Brudziński, szef sztabu Andrzeja Dudy. Pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski ogłosili, że w ciągu miesiąca udało się zebrać ponad 2 mln podpisów.

Share
PiS obwieszcza sukces. Zebrał ponad 2 mln podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy
Źródło: East News, fot: Wojciech Strozyk
d3j2ua0

W środę Andrzej Duda został zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej jako kandydat PiS na prezydenta. Prawo i Sprawiedliwość w miesiąc zebrało ponad 2 mln podpisów. Tą liczbą pochwalili się szef sztabu Joachim Brudziński i pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski.

Obaj politycy dziękowali wszystkim zaangażowanym. Przekazali Dudzie: - Wykonaliśmy zadanie. Jedziemy dalej. Daliśmy radę i damy radę.

- Mieliśmy zbierać dalej, ale w związku z sytuacją, jaka jest, zakończyliśmy zbiórkę - podkreślił Sobolewski. Przypomnijmy, że opozycja domaga się przesunięcia terminu wyborów z uwagi na koronawirusa. PiS jednak tego nie planuje. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaznaczyła, że pierwotna data nie jest zagrożona.

Zobacz też: Sondaż prezydencki IBSP dla programu WP #Newsroom. Andrzej Duda triumfuje

Opozycja zarzuca też Dudzie, że jako jedyny zajmuje się teraz polityką. Sobolewski powiedział, że kampanii właściwie nie ma. Podkreślili, że najbardziej imponujący wynik osiągnął okręg świętokrzyski. Tam zebrano prawie 100 tys. podpisów.

Za podpisy podziękował też sam Duda.

Wszystkie sondaże prezydenckie dają zwycięstwo Dudzie. Teraz wypada w nich jeszcze lepiej. Chętnych do rywalizacji z prezydentem jest jednak sporo.

Pokazała się też pierwsza dama, której zarzuca się milczenie i nieangażowanie się w ważne sprawy. Nagrała film, w którym apeluje do uczniów, rodziców i nauczycieli w związku z koronawirusem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j2ua0

Podziel się opinią

Share
d3j2ua0
d3j2ua0
Więcej tematów