Trwa ładowanie...

PiS obiecuje kolejne 500+. "To policzek dla mojego syna"

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w przyszłości świadczenia 500+ dla osób dorosłych z orzeczoną całkowitą niepełnosprawnością. – To policzek dla mojego syna. Wirtualna obietnica na tydzień przed wyborami – mówi Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby.

Share
PiS obiecuje kolejne 500+. "To policzek dla mojego syna"
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d2jyciy

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, który otrzymają dorosłe osoby z orzeczoną całkowitą niepełnosprawnością.

- To nas obraża. To policzek dla naszych dzieci. Nie damy sobie zamydlić oczu, bo nagle, tydzień przed wyborami, PiS sobie przypomniało, że są w Polsce osoby niepełnosprawne. Rok temu w czasie naszego protestu PiS mówił, że nie da nam pieniędzy, bo Polska zbankrutuje. Czyli wtedy wszystkich okłamali? – mówi Iwona Hartwich.

d2jyciy

Mama niepełnosprawnego Kuby przypomina, że za cztery dni rusza protest opiekunów osób niepełnosprawnych. – Mimo tej wirtualnej obietnicy protest się odbędzie. Chcą nas przekupić tym 500+, a co z darmowymi pieluchami, czy cewnikami? – pyta kobieta.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

d2jyciy

Podziel się opinią

Share
d2jyciy
d2jyciy
Więcej tematów