Trwa ładowanie...

PiS nie odpuszcza w sprawie reparacji. Mularczyk rozmawia z nowym sojusznikiem

Arkadiusz Mularczyk rozmawiał w czwartek z greckimi posłami i prawnikami. Tematem spotkania było ustalenie wspólnej strategii w sprawie reparacji wojennych.

PiS nie odpuszcza w sprawie reparacji. Mularczyk rozmawia z nowym sojusznikiemŹródło: Agencja Gazeta, fot: Slawomir Kaminski
d2jf56f
d2jf56f

Szef parlamentarnej komisji ds. reparacji wojennych spotkał się ze swoim greckim odpowiednikiem, odpowiedzialnym za wycenę strat, poniesionych podczas II WŚ - informuje Polskie Radio. - Zadeklarowaliśmy współpracę ze stroną grecką na polu międzynarodowym. Grecy przygotowali już raport i analizy co do konkretnych dróg prawnych - stwierdził Arkadiusz Mularczyk.

Obie strony wymieniły się również doświadczeniami, które stosują wobec nich Niemcy, aby uniknąć odszkodowań. - Widać tutaj wyraźną politykę naszego sąsiada. Eliminują inicjatywy w zarodku po to, żeby nie rozliczać się z II wojną światową i stratami, które zadały Polsce i Grecji - powiedział poseł PiS.

Zobacz również: Czy Polsce należą się reparacje wojenne

We wrześniu powstał parlamentarny zespół, który ma na celu oszacowanie strat, jakie Polska poniosła przez Niemcy podczas II WŚ. Współpraca między krajami została nawiązana przy okazji listopadowego spotkania prezydentów krajów.

Źródło: Polskie Radio

d2jf56f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jf56f
Więcej tematów