Trwa ładowanie...
d4l3txd

PiS coraz większe. Decyzja ws. byłych senatorów PO

Dwaj senatorowie, którzy w środę ogłosili odejście z Platformy Obywatelskiej, wstąpią do klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Otrzymali pozytywną rekomendację władz klubu - poinformowała rzeczniczka rządzącej partii Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Witam w gronie senatorów PiS" - napisał Stanisław Karczewski.
"Witam w gronie senatorów PiS" - napisał Stanisław Karczewski. (WP.PL, Fot: WP.PL)
d4l3txd

Jak wyjaśniła Mazurek, formalnie decyzję o przyjęciu Andrzeja Misiołka i Leszka Piechoty klub PiS podejmie na styczniowym posiedzeniu.

https://twitter.com/beatamk/status/941333679707738113

"Byli senatorowie PO dołączają do biało-czerwonej drużyny dobrej zmiany. Witam w gronie senatorów PiS" - napisał na Twitterze Stanisław Karczewski. Wcześniej obaj parlamentarzyści odbyli rozmowę z marszałkiem Senatu na tema swojej przyszłości.

d4l3txd

Senatorowie Misiołek i Lichota o przyczynach swojej rezygnacji z członkostwa w Platformie napisali w środowym oświadczeniu.

Przypomnieli, że już w sierpniu (tuż po opublikowaniu rozmowy Budki z redakcją "Die Zeit") domagali się reakcji władz partii. Oczekiwali od Budki, że wycofa się z pełnionego stanowiska i wycofa się z opinii, że "UE musi postawić Polsce ultimatum".

Zobacz też: Burza wokół Borysa Budki. "To romans polityczny a nie erotyczny"

"Tak się jednak nie stało" - podkreślili teraz senatorowie.

d4l3txd

Zwrócili też uwagę na to, że w Parlamencie Europejskim sześciu przedstawicieli Platformy głosowało za przyjęciem rezolucji wobec Polski - "czyli przeciw Polsce". "Taka postawa jasno pokazuje, że w PO, jak i klubie parlamentarnym PO jest przyzwolenie na tego typu postawy i zachowanie" - zaznaczyli.

Zarówno zachowanie Budki, jak i europosłów Misiołek i Lichota nazwali "skandalicznym".

"Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej" - zaznaczyli.

d4l3txd

Podziel się opinią

Share
d4l3txd
d4l3txd