Trwa ładowanie...

PiS coraz mocniejszy i deklasuje rywali. Tylko Kaczyński zyskał w sondażu

Złe wiadomości dla opozycji, a świetne dla obozu rządzącego. W najnowszym sondażu wyborczym tylko partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała wzrost - i to duży. Poparcie dla PiS rośnie mimo "rekonstrukcyjnego serialu", starcia z UE czy problemów w służbie zdrowia.
Share
Polacy zaakceptowali Morawieckiego? Wyniki sondażu pokazują sukces planu Kaczyńskiego.
Polacy zaakceptowali Morawieckiego? Wyniki sondażu pokazują sukces planu Kaczyńskiego.Źródło: PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik
d26dt2c

Wyniki sondażu Instytutu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" pokazują, że PiS na początku roku ma coraz mocniejszą pozycję. Na rządzącą partię zagłosowałoby 43 proc. ankietowanych. To aż o 7 proc. więcej niż w badaniu tej samej pracowni z grudnia, jeszcze przed zmianą premiera. Nic więc dziwnego, że komentatorzy mówią o deklasacji rywali przez ugrupowanie prezesa Kaczyńskiego, a powołanie Mateusza Morawieckiego na szefa rządu nazywają "strzałem w dziesiątkę".

Platforma Obywatelska uzyskała w sondażu 19 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z 8-proc. poparciem (spadek o 2 pkt. proc.).

Zobacz też: Portfel Morawieckiego

d26dt2c

Jeszcze tylko trzy partie

Do parlamentu dostałby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej (7 proc. głosów, poparcie bez zmian), Ruch Kukiz'15 (6 proc., bez zmian) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc., spadek o 1 pkt proc.). Z kolei 7 proc. ankietowanych przez IBRiS nie było zdecydowanych, na jaką partię zagłosować.

Sondaż przeprowadzono w dniach 5-7 stycznia na grupie 1,1 tys. respondentów.

d26dt2c

Podziel się opinią

Share
d26dt2c
d26dt2c
Więcej tematów