Trwa ładowanie...
d4ldb2y

To zapowiedź zwycięstwa PiS? "Matecznik PO odbity"

Adam Śliwicki z Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył w przedterminowych wyborach na wójta Krokowej na Pomorzu. Politycy obozu rządzącego uważają, że to zapowiedź wygranej jesiennych wyborach samorządowych w regionie, w którym od lat triumfuje Platforma Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Śliwicki (z prawej)
Adam Śliwicki (z prawej) (Agencja Gazeta, Fot: Renata Dąbrowska)
d4ldb2y

W niedzielnym głosowaniu kandydat partii Jarosława Kaczyńskiego otrzymał ponad 2,8 tys. głosów. Na jego rywala - Andrzeja Styna z PO głos oddało ok. 1,1 tys. wyborców. Frekwencja wyniosła niemal 50 proc.

Adam Śliwicki w rozmowie z Radiem Gdańsk stwierdził, że nie spodziewał się wygranej. - Takie poparcie zobowiązuje. Nie wolno zawieść zaufania. Pamiętajmy, że to były wybory przedterminowe, że jesienią wyborcy zweryfikują te wyniki i dlatego należy pracować, pracować i jeszcze raz pracować - mówił.

Zobacz też: Opozycja gromi PiS. "Najbardziej spartolona ustawa"

d4ldb2y

"Piękna zapowiedź"

Jego partyjny kolega z Pomorza, poseł Marcin Horała z Gdyni już tak skromny nie jest.

"Matecznik" posła Kazimierza Plocke (PO) odbity" - zaznaczył na Twitterze, informując o liczbie podliczonych głosów.

"Piękna zapowiedź tegorocznych wyborów samorządowych!" - dodał w komentarzu pod tweetem posła internauta, zwolennik PiS. " Ludzie są już tam tak wkur...na PO, że głowa mała. Teraz będzie efekt domina. Posypie się wszystko i zacznie się kwik!" - stwierdził inny użytkownik Twittera.

Z kolei Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zauważył, że wcześniej PiS przegrywało wybory uzupełniające w samorządach: min. w Jaśle, Chrzanowie i Stargardzie.

Skąd ta wygrana?

Co ciekawe, w Krokowie nie sprawdziły się przedwyborcze sondaże, które wskazywały na zwycięstwo kandydata Platformy. Z wygranej cieszy się jednak Śliwicki. Jego zdaniem zdecydowało o tym kilka czynników.

d4ldb2y

- Po pierwsze, jestem mieszkańcem tej gminy, pełniłem i pełnię wiele funkcji oraz działam w organizacjach społecznych. Po drugie, jestem szefem Prawa i Sprawiedliwości ziemi puckiej. Dzisiejsze notowania rządu i decyzje jakie podjął, szczególnie dotyczące programu 500+, wieku emerytalnego czy płacy minimalnej z pewnością pomagają promować moją osobę - ocenił Śliwicki w rozmowie z naTemat.

Wcześniej Śliwicki był wieloletnim radnym gminy, wiceprzewodniczącym sejmiku wojewódzkiego w Pomorskiem oraz wiceszefem oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

d4ldb2y

Podziel się opinią

Share
d4ldb2y
d4ldb2y