Trwa ładowanie...
d3k9k9o

PiS chce wycofać się z poprawki do ustawy o 500 plus dla niepełnosprawnych

Korzystając z zamieszania w ławach rządowych opozycja przegłosowała poprawkę do ustawy o 500 plus dla osób niepełnosprawnych. Teraz senatorowie Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli podważyć jej poprawność legislacyjną - dowiedział się RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński w Sejmie
Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński w Sejmie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3k9k9o

Przegłosowana poprawka wyłącza emerytury i renty z limitu dochodowego, który wynosi 1100 zł. Pozwala w ten sposób większej liczbie niepełnosprawnych osób ubiegać się o dodatek 500 plus. Przez pomyłkę zmiana została przegłosowana również przez 40 posłów PiS.

Jak dowiedział się rmf24.pl, PiS zamierza wykazać, że poprawki opozycji mają wady prawne. Senatorowie w zamian za wycofanie się z poprawki podniosą limit dochodowy lub wprowadzą zasadę "złotówka za złotówkę". To oznacza, że osoby, które przekroczą ustaloną granicę nie stracą świadczenia, lecz zostanie ono pomniejszone o kwotę przekroczonego limitu.

Trwają wyliczenia, która z opcji będzie możliwa do sfinansowania. W przyszłą środę ma się odbyć dodatkowe posiedzenie Sejmu, na którym mają być przegłosowane zmiany w nowelizacji ustawy o wsparciu dla osób niepełnosprawnych.

d3k9k9o

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów