Trwa ładowanie...

Szef MEN Dariusz Piontkowski zadał zaskakujące pytanie dziennikarzowi TVN

- Czy pan wychodzi na ulicę i radośnie w manifestacji opowiada o tym, jak wygląda pana pożycie małżeńskie? Może to jest panu potrzebne z jakiegoś powodu... - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej do Macieja Knapika, dziennikarza TVN.

Share
Szef MEN Dariusz Piontkowski zadał zaskakujące pytanie dziennikarzowi TVNŹródło: PAP/East News, fot: Piotr Bławicki,Paweł Supernak
d7ym6ea

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizował we wtorek konferencję prasową. Już na początku doszło do scysji z dziennikarzem TVN Maciejem Knapikiem. Dziennikarz zapytał o to, czy w polskich szkołach powinno się rozmawiać o mniejszościach seksualnych.

- Chce pan doprowadzić do tego, żeby o preferencjach seksualnych mówiły dzieci w przedszkolu? Podstawy programowe wyraźnie o tym mówią, proszę je przeczytać. Jest wychowanie do życia w rodzinie, na którym mówi się także o tej sferze - odpowiedział Knapikowi Dariusz Piontkowski.

- Potrzebna jest tolerancja i empatia wobec różnych mniejszości. W podstawach programowych jest mowa o tolerancyjnych zachowaniach - dodał szef MEN.

d7ym6ea

"Źle odczytano moje słowa"

Dariusz Piontkowski zaprzeczył, że jest za zakazem organizowania Marszów Rowności. Chodzi o jego wypowiedź po zamieszkach na marszu w Białymstoku. Szef MEN stwierdził wówczas w TVN24, że "warto się zastanowić, czy w przyszłości tego typu imprezy powinny być organizowane. To powoduje zamieszki, może powodować zagrożenie zdrowia wielu przygodnych obywateli i trzeba się poważnie zastanowić, w jaki sposób rozwiązać ten problem".

- Pani źle odczytała moje słowa. Ja tylko mówiłem o tym, że te manifestacje budzą ogromne emocje i doprowadzają czasem do zachowań agresywnych i w związku z tym warto przygotować się na skutki organizowania takich manifestacji - odpowiedział dziennikarce Piontkowski.

- Potwierdzam to, że Polska jest demokratycznym państwem prawa i u nas wszyscy, także i ci, którzy mają inne pomysły na funkcjonowanie w życiu, mają prawo do organizowania manifestacji. Być może zostałem źle zrozumiany - dodał.

Szef MEN nie chciał jednak zdradzić, czy rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. - A jakie to ma znaczenie? - zapytał dziennikarzy.

d7ym6ea

W opinii większości Polaków takie manifestacje [jak Marsz Równości - red.] budzą opór. W Białymstoku kilkadziesiąt tysięcy osób było przeciwnych zorganizowaniu tego marszu. Mimo to polskie prawo zezwala na to - powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7ym6ea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ym6ea
d7ym6ea
Więcej tematów