Trwa ładowanie...

PiS atakuje sędziów w internecie. "Koniec nadzwyczajnej kasty już blisko"

Zbliża się koniec nadzwyczajnej kasty, która chce, żeby było tak jak było. Sprawiedliwa Polska to zadanie, które realizujemy - to główny przekaz spotu opublikowanego przez PiS.

PiS atakuje sędziów w internecie. "Koniec nadzwyczajnej kasty już blisko"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dwze7x7
dwze7x7

Prawo i Sprawiedliwość uderza w sędziów, tym razem na Twitterze. Sędziowie zostali ukazani jako "usłużni wobec ekipy PO-PSL, łaskawi dla przestępców, surowi dla słabych". W materiale cytowane są słynne słowa sędziego Ryszarda Milewskiego, który w rozmowie z dziennikarzem "Gazety Polskiej Codziennie", podającym się za pracownika kancelarii Tuska, mówił m.in. o wyznaczaniu daty procesu ws. Amber Gold i składzie sędziowskim. Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, został w 2014 r. dyscyplinarnie przeniesiony poza apelację gdańską, do jednego z sądów apelacji białostockiej. Przed komisją ds. Amber Gold Milewski zeznał, że "nie miał żadnych kontaktów z Donaldem Tuskiem i znał go tylko z widzenia".

Autorzy spotu zacytowali m.in. słowa sędzi Naczelnego Sądu Administracyjnego Ireny Kamińskiej o tym, że "sędziowie to nadzwyczajna kasta ludzi" i I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf o tym, że "za ok. 10 tys. brutto można przeżyć tylko na prowincji". Ta ostatnia została pokazana w towarzystwie posła PO, byłego ministra sprawiedliwości Borysa Budki.

dwze7x7

Zobacz też: Prezes Sądu Najwyższego w Sejmie. Śmiechy i pokrzykiwania posłów PiS

- Nie ma podstaw do likwidacji Sądu Najwyższego - to główny przekaz sejmowego przemówienia prof. Małgorzaty Gersdorf, I Prezes Sądu Najwyższego. - Ta likwidacja następuje na podstawie bezprecedensowych ataków na wymiar sprawiedliwości przez ostatnie 1,5 do 2 lat - powiedziała. Wskazywała, że najpierw próbowano przekonać opinię publiczną, że sędziowie są leniwi, skorumpowani i nieetyczni.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dowodził tymczasem z mównicy sejmowej, że "Sąd Najwyższy kompetnie zawodzi, a konstytucja dopuszcza przenoszenie sędziów w stan spoczynku". - Chcemy usunąć sędziów, dla których konstytucja jest suwerenem - powiedział poseł PiS Stanisław Piotrowicz, nawiązując do slów Gersdorf.

dwze7x7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwze7x7
Więcej tematów