Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej

Piotr Walentynowicz jako pierwszy otrzymał taki status w rosyjskim śledztwie. Jego pełnomocnik Lech Obara zauważa, że wnuk Anny Walentynowicz powinien mieć dostęp do akt śledztwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie
Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie (PAP)
WP

To oznacza, że pełnomocnicy Piotra Walentynowicza będą mogli za pomocą wniosków i odwołań wpływać na przebieg rosyjskiego śledztwa oraz mieć wgląd w dotychczas prowadzone czynności.

Lech Obara zaznaczył, że jeśli strona rosyjska uniemożliwi dostęp do akt, istnieje możliwość skierowania sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego, bo rosyjskie prawo zakłada, że w sprawach karnych, w których doszło do zgonu, osobą poszkodowano zostaje jeden z bliskich krewnych.

WP

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej trwa od ośmiu lat. Rosjanie podkreślają, że do czasu jego zakończenia nie mogą przekazać Polsce wraku samolotu oraz jego czarnych skrzynek.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP