Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej

Piotr Walentynowicz jako pierwszy otrzymał taki status w rosyjskim śledztwie. Jego pełnomocnik Lech Obara zauważa, że wnuk Anny Walentynowicz powinien mieć dostęp do akt śledztwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie
Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego w rosyjskim śledztwie (PAP)
dj3tp8k

To oznacza, że pełnomocnicy Piotra Walentynowicza będą mogli za pomocą wniosków i odwołań wpływać na przebieg rosyjskiego śledztwa oraz mieć wgląd w dotychczas prowadzone czynności.

Lech Obara zaznaczył, że jeśli strona rosyjska uniemożliwi dostęp do akt, istnieje możliwość skierowania sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Piotr Walentynowicz otrzymał status pokrzywdzonego, bo rosyjskie prawo zakłada, że w sprawach karnych, w których doszło do zgonu, osobą poszkodowano zostaje jeden z bliskich krewnych.

dj3tp8k

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej trwa od ośmiu lat. Rosjanie podkreślają, że do czasu jego zakończenia nie mogą przekazać Polsce wraku samolotu oraz jego czarnych skrzynek.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów